DieRoten.pl
Reklama

Flick: Byliśmy przekonani, że możemy odwrócić losy meczu

fot.
Reklama

Po zwycięstwie w finale Klubowych Mistrzostw Świata, klub ze stolicy Bawarii podejmował wczorajszego wieczoru na własnym podwórku ekipę Arminii Bielefeld.

Zwycięzcy Klubowych Mistrzostw Świata z całą pewnością inaczej wyobrażali sobie powrót do Bundesligi po krótkiej przerwie. W pewnym momencie „Bawarczycy” przegrywali nawet 3:1, ale ostatecznie monachijczycy po raz kolejny potwierdzili swoją mentalność i ugrali 3:3.

Po spotkaniu na kilka pytań dziennikarza niemieckiej stacji „DAZN” odpowiedział Hansi Flick, który odniósł się nie tylko do przebiegu meczu, ale i również postawy swojego zespołu. Ponadto 55-latek poruszył kwestię nieobecności Thomasa Muellera, który w systemie gry FCB odgrywa bardzo ważną rolę.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Hansi Flick na temat:

…przebiegu meczu:

„…Wiele rzeczy złożyło się w całość w pierwszej części tego spotkania. Nie broniliśmy się dobrze. Mentalność w drugiej połowie była rewelacyjna. Musimy być zadowoleni ze zdobytego dziś punkt.”

…mentalności FCB:

„…Zawsze byliśmy przekonani, że możemy jeszcze odwrócić losy tego spotkania. Po wyniku 0:2 mogliśmy zareagować inaczej, ale nasz zespół nie jest taki. Bielefeld udowodnił, że potrafi grać w piłkę, co mi się spodobało.”

…straty bramki na 3:1:

„…Oczywiście, że to boli. Zbyt łatwo straciliśmy tego gola, powinniśmy byli lepiej się zachować i obronić to. Mimo wszystko pozytywnie spoglądam w przyszłość.”

…nieobecności Muellera:

„…Thomas jest bardzo ważnym zawodnikiem, pokazał to w ostatnich miesiącach. Gnabry'ego również będzie nam brakowało. Wczoraj niestety doszło do kolejnego szoku - Douglas złamał kość w śródstopiu.”

Źródło: DAZN
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...