DieRoten.pl

Flick: Bayern jest moim klubem

03.06.2021, 12:17:43
FotoOlimpik

Niestety, ale po wielotygodniowej sadze, koniec końców Bayern nie był w stanie dogadać się z Hansim Flickiem, który zapragnął odejść z klubu po tym sezonie.

Jak już doskonale wiemy, z dniem 30 czerwca umowa Hansiego przestanie obowiązywać, zaś po zakończeniu EURO, 56-latek zastąpi na stanowisku selekcjonera Joachima Loewa w niemieckiej reprezentacji narodowej.

Z racji odejścia reżysera historycznego sekstetu, w majowym wydaniu klubowego magazynu „51”, znalazł się obszerny wywiad z Flickiem, który odniósł się do poszczególnych zawodników Bayernu (mowa m. in o Kimmichu i jego ambicji) oraz swojej sympatii względem bawarskiego klubu.

Poniżej znajdziecie kilka wypowiedzi niemieckiego szkoleniowca, który w trakcie swojego krótkiego pobytu w Monachium zdobył łącznie siedem tytułów z FCB.

Hansi Flick na temat:

...Joshuy Kimmicha:

„...Słowo „upór” często ma negatywne konotacje, ale on zdecydowanie jest bardzo, ale to bardzo skupiony, co też go wyróżnia. Myślę, że jeśli uda mu się nieco lepiej ukierunkować swoją niespotykaną ambicję i nadać jej właściwy kierunek, to może stać się piłkarzem światowego formatu. Już teraz jest zawodnikiem światowej klasy na kilku pozycjach, ale może zrobić jeszcze jeden krok i tego mu życzę. Podobnie ważny dla zespołu był David Alaba, który jest niesamowicie wszechstronny i zawsze gra z sercem.”

...Thomasa Muellera:

„...Thomas jest dla mnie fenomenem. W grze nie zawsze wszystko robi dobrze. Ale jako trener przynosi Ci o wiele więcej momentów radości niż tych, w których się na niego denerwujesz. Na przykład tracił piłkę przy rzucie rożnym, po czym wychodziła z tego nasza kontra. Czasami się już śmiałem, bo wydawało mi się, że robi to celowo, aby mnie trochę zirytować i przywrócić adrenalinę. Jednakże Thomas znaczy tak wiele dla drużyny i tego klubu, że nigdy nie będzie drugiego takiego zawodnika jak on. To, co osiągnął w swojej karierze, nie ma sobie równych. A na dodatek jest całkowicie przyziemny i jest naprawdę świetnym facetem.”

...kręgosłupa zespołu:

„...Kręgosłup zespołu jest dla mnie i wszystkich trenerów elementem decydującym. W ciągu ostatnich dwóch lat nie było lepszego na świecie. Nigdy tak naprawdę nie chcę wyróżniać nikogo z mojego zespołu, ponieważ tylko razem możemy osiągnąć nasze cele, ale zawsze mogłem polegać na Neuerze, Alabie, Kimmichu, Muellerze i Lewandowskim w 100%, to była czysta radość pracować z nimi.”

...Juliana Nagelsmanna:

„...Myślę, że Julian Nagelsmann będzie miał wiele radości z pracy z tym zespołem, ponieważ ma on ogromną jakość i świetne nastawienie. To właśnie mu napisałem w wiadomości. To topowa drużyna, która wie, co jest ważne i w tym trzeba ich wspierać jako trener.”

...tego, czy pozostanie kibicem Bayernu:

„...Oczywiście! Ten klub będzie dla mnie czymś bardzo wyjątkowym. Na przykład po naszej fecie mistrzowskiej, Kalle Rummenigge przyszedł do mojej kabiny trenerskiej z dwoma kieliszkami szampana specjalnie na toast, co uznałem za wspaniały gest. Przeżyłem tu najlepsze chwile jako zawodnik i mogłem świętować wielkie sukcesy jako trener. Bayern jest moim klubem.”

źródło: 51

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama04.06.2021 20:14
Ale pytanie dlaczego ambicja Josha jest źle ukierunkowana? Jeżeli jest źle ukierunkowana, to dlaczego Flick mu nie pomógł jej ukierunkować, jeśli widzi że ma problem?
03.06.2021 15:32
03.06.2021 14:02
Po zdobyciu MŚ śmiało może wracać.
03.06.2021 13:01
Będzie jak Heynckes, kilka razy jeszcze wróci za stery Bayernu:)