"Finał Pucharu Niemiec to coś wyjątkowego"

Do rozpoczęcia pojedynku finałowego w Pucharze Niemiec pozostały już niespełna 4 godziny. Dokładnie o 20:00 Felix Zwayer rozpocznie starcie Bayernu z Eintrachtem na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Jak mogliśmy się dowiedzieć z ostatniego wywiadu przeprowadzonego z asystentem Juppa Heynckesa − Hermannem Gerlandem − w zespole panuje bardzo atmosfera, zaś każdy z osobna pragnie zdobyć drugi tytuł w tym sezonie.

Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, to jasne. To nasz ostatni mecz tego sezonu, który w dodatku jest ważny, chodzi przecież o finał Pucharu Niemiec. Przyjdzie nam się zmierzyć z silnym rywalem  − powiedział Hermann Gerland.

To wyjątkowe wydarzenie, chwalebna atmosfera. Połowa widzów jest z Bayernu, druga połowa z Eintrachtu - być może mamy nieco więcej po naszej stronie. Niestety przegrałem tutaj 30 lat temu, ale mam nadzieję, że tym razem tak nie będziemówił dalej.

W kadrze meczowej z całą pewnością znajdzie się dziś Manuel Neuer, który wyleczył już w pełni uraz i jest gotowy do gry od samego początku. Mimo wszystko dostępu do bramki zgodnie z zapowiedziami 73-letniego trenera FCB będzie dziś strzegł Sven Ulreich.

Hermann Gerland w rozmowie dla oficjalnej witryny Bayernu podkreślił, że Manuel Neuer w ostatnich tygodniach trenował bardzo dobrze i robił co w swojej mocy, aby zdążyć na ostatni mecz tego sezonu.

− Manuel Neuer trenował świetnie w ostatnich tygodniach. Jego obecność zawsze dobrze działa na zespół, to w końcu najlepszy golkiper na świecie − zakończył Niemiec.