DieRoten.pl

FCB Frauen współpracuje z Greuther Fuerth

07.11.2022, 08:09:07
PodStadionem.pl

Z roku na rok, żeńska sekcja piłki nożnej odgrywa coraz większą rolę w Bayernie. Wystarczy podkreślić, że piłkarki FCB są obecnie drugą siłą w Niemczech.

Pragnąć zadbać o jak najlepsze warunki rozwoju kobiecej piłki w Bayernie, szefowie klubu nie tylko decydują się na ciekawe transfery, ale i również przedłużają kontrakty z kluczowymi piłkarkami oraz zawierają kolejne partnerstwa – nie tylko z dużymi firmami.

Niedawno „Bawarczycy” poinformowali, że FCB Frauen zawarło oficjalną umowę partnerską z klubem SpVgg Greuther Fuerth, która skupia się na szkoleniu, rozwoju i promocji młodych zawodniczek.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu zawartym na „FCB.de”, w ramach współpracy zawodniczki będą brać udział w drodze do profesjonalnego futbolu, zarówno na boisku, jak i poza nim – koncepcja partnerstwa skupia się także na rozwoju osobistym.

− W pierwszej współpracy Bayernu w piłce nożnej kobiet skupiamy się na indywidualnym rozwoju młodych zawodniczek blisko domu – powiedziała Nathalie Bischof.

− Cieszymy się na intensywną wymianę z trenerami i władzami SpVgg Greuther Fuerth i chcemy wspólnie przyczynić się do rozwoju promocji talentów – podsumowała koordynatorka rozwoju talentów FCB Frauen.

Współpraca tych dwóch bawarskich klubów ma na celu ukierunkowane wzmocnienie kobiecej piłki, zarówno w kontekście rozwoju talentów, jak i w obszarze przejściowym piłkarek do profesjonalnego futbolu. Stanowi to kolejny krok w kierunku ciągłej poprawy możliwości rozwoju dla młodych zawodniczek w Bayernie.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)07.11.2022 09:43
Bawarskie dziewczyny, do boju!
07.11.2022 09:00