DieRoten.pl

Elber: Lewandowski dał nam wszystko

18.05.2022, 13:40:14
PodStadionem.pl

Dokładnie 1 lipca 2014 roku nowym zawodnikiem Bayernu Monachium został Robert Lewandowski, który przeniósł się do FCB z ekipy Borussii Dortmund.

Przypominamy zarazem, że Polak zasilił szeregi rekordowego mistrza Niemiec na zasadzie wolnego transferu. Z perspektywy czasu – ruch ten bez wątpienia można uznać za najlepszy transfer w historii całego Bayernu Monachium.

Niemniej jednak zachodzi prawdopodobieństwo, że po zakończeniu tego sezonu, Robert Lewandowski odejdzie z bawarskiego klubu, zaś jego możliwym kierunkiem będzie Barcelona. W wywiadzie dla portalu „Sky” na temat możliwego rozstania 33-latka z FCB wypowiedział się legendarny napastnik FCB – Giovane Elber.

− Dał nam i wygrał wszystko, co można wygrać. Jeśli teraz uzna, że chce przeżyć coś innego, to nie nasza wina. Ale wie, co ma w Bayernie i jeśli zostanie, to i tak da z siebie wszystko, bo Lewy jest profesjonalistą w każdym calu – powiedział Elber.

− Chciałbym, żeby został, bo Bundesliga potrzebuje takich zawodników. Straciliśmy Haalanda i szkoda by było, gdybyśmy stracili również Lewego. Ale decyzja należy do Lewandowskiego i Bayernu Monachium. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze – podsumował Giovane Elber.

Mając na uwadze ostatnie 8 lat oraz wszystkie rozgrywki krajowe i międzynarodowe, to Robert Lewandowski zdobył z monachijczykami 19 tytułów, zaś jego łączny dorobek to 374 spotkania, 344 bramki oraz 72 asysty.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)18.05.2022 16:46
#blauwllc Czy ja napisałem, że Lewandowski to dodatek ? Zacznij czytać ze zrozumieniem. Jest (był?) po prostu jednym z elementów układanki, bez którego ta układanka jest lub będzie niekompletna. Cieszę się, że mamy go w składzie i to w naszej drużynie strzela bramki ale nie zapominajmy o reszcie drużyny, która też pracuje i też posiada jakość, dzięki której Lewandowski strzela tyle bramek i co najważniejsze, jego bramki mają znaczenie.
18.05.2022 16:25
Bayern czekal 40 lat na napastnika pokroju Gerda Mullera.
Ale spoko, imć [UserID=9333]mariano[/user] napisze ze Lewy to tylko dodatek.
A wiec zobaczymy, juz niedlugo jak wiele bedzie znaczyl Bayern w Europie bez Lewego, dodatku.
18.05.2022 15:37
Nie lubię takich komentarzy. To deprecjonuje bardzo ciężką prace pozostałych zawodników. Z całym szacunkiem ale na 90-95 % bramek Lewandowskiego wpływ miała drużyna. To nie zawodnik który zabierze piłkę i przedrybluje 1-2 rywali i strzeli bramkę. Zdecydowana większość jego bramek to bramki z pierwszej piłki - a co to znaczy ? Że musiał ta piłkę otrzymać bo dobrym lub bardzo dobrym podaniu kolegi z drużyny. Zawsze napastnicy będą zbierać największe "propsy", to jasne ale z Lewandowskim czy bez Bayern i tak zdobyłby wszystkie dotychczasowe tytuły Mistrza Niemiec no i oczywiście LM w 2020 roku bo akurat wtedy, mając na uwadze mecze od ćwierćfinału, nie był pierwszoplanowym bohaterem.
18.05.2022 14:57
Teraz nam daje wspólnie z zarządem telenowele jakiej w Monachium jeszcze nie widzieli.
18.05.2022 14:50
18.05.2022 14:05
Dał nam dużo radości i sukcesów dla Bayernu. Ale na siłę nie ma co trzymać zawodnika.
18.05.2022 13:55
Jeśli chodzi o przyszły sezon to decyzja należy tylko do Bayernu.