DieRoten.pl

Effenberg: Kobel powinien być następcą Neuera

21.09.2021, 10:23:23
FotoOlimpik

W trakcie letniego okienka transferowego Bayern Monachium postanowił wypożyczyć do AS Monaco dotychczasowego drugiego bramkarza FCB − Alexandra Nuebela.

Niemiec został wypożyczony na dwa lata, ale monachijczycy mają prawo do skrócenia tej umowy o jeden rok, jeśli zajdzie taka potrzeba. Do tej pory Alexander rozegrał 10 spotkań o stawkę, w których to zanotował 2 czyste konta i stracił łącznie 12 bramek. Mimo roli numeru jeden w zespole prowadzonym przez Niko Kovaca, Nuebel bardzo często jest krytykowany przez piłkarskich ekspertów.

24-latkowi wypomina się głównie liczne błędy i nonszalancję w rozegraniu. Ostatnio na temat niemieckiego golkipera wypowiedział się Stefan Effenberg, który jest przekonany, że plan zastąpienia Manuela Neuera w przyszłości Nuebelem, można już uznać za nieudany.

− Plan wykreowania następcy Neuer w osobie byłego golkipera S04, czyli Alexa Nuebela już się nie powiódł. Zakładam, że klub to dostrzegł i wyciągnął wnioski ze sprawy Nuebela, a także z przeszłości, kiedy podobne próby z Rensingiem i Kraftem nie powiodły się – powiedział Effenberg.

Kto jednak zdaniem Effenberga nadaje się jako nowy numer jeden w bramce Bayernu i następca Manuela Neuera?

− Na dziś widzę tylko jednego następcę Manuela Neuera w Bayernie i jest nim Gregor Kobel (...). Potrzebujesz najlepszego bramkarza i zwykle nie znajdujesz go w swoim klubie i nie zbudujesz go tam. Kobel rozwinął się niesamowicie – mówił dalej.

− Kobel to właściwy człowiek dla Bayernu. Czy to będzie za dwa, trzy lub cztery lata, to na obecny stan rzeczy, to właśnie on jest odpowiednim następcą Neuera w Bayernie – podsumował Stefan Effenberg.

źródło: FN

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)21.09.2021 20:48
Ten Nubelek może okazać się klapą na bramce
21.09.2021 19:47
Następcą Manuela będzie Nuebel, po to został wypożyczony do dobrego klubu by się ogrywać.
21.09.2021 16:52
Dla mnie wróżenie z fusów... Przez najbliższe kilka lat nie powinniśmy mieć jeszcze tego problemu a przez ten czas to pojawi się jeszcze kilku kolejnych Nuebelów czy Kobelów...
21.09.2021 13:07
Poziom, do jakiego Manu doprowadził grę jako "ostatni stoper" czyni go unikalnym na klasę światową i tu nikt nie ma do niego podjazdu. Pewnie, miał z jedną gorszą rundę, ale to jak on wspomaga naszą obronę jako, de facto dodatkowy gracz z pola trochę nam już spowszedniała. Ale wejście kogokolwiek w jego buty w chwili obecnej chyba nie jest możliwe.
Kahn był gigantem, Manu na swój sposób też nim jest, ale wychować następców to nie taka łatwa sprawa.
21.09.2021 10:49
Też nie wierzę w plan z Nuebelem, ale Kobel to też jest opcja niepewna. Po pierwsze to nie jest poziom Bayernu (jeszcze) i nie wiadomo czy w ogóle na ten poziom wejdzie. A po drugie to dopóki Manu gra to nie ma sciąganie następcy nie ma sensu, bo Manu może jeszcze kilka lat pograć. W tym czasie jeszcze może wypłynąć kilku bramkarzy, którzy będą mogli trafić do Bayernu. Moim zdaniem jak Manu powie dosyć to Bayern "po prostu" będzie musiał sypnąć groszem na solidnego bramkarza.