Drużyna Sezonu w LM: Lewy i Alaba wyróżnieni

Sezon 2020/21 w rozgrywkach Ligi Mistrzów oficjalnie dobiegł końca w ubiegłą sobotę. Po zwycięstwie Bayernu w 2020 roku, tym razem Puchar LM powędrował w ręce Chelsea.

W sobotnim finale Champions League zwycięzcami okazali się piłkarze Chelsea, którzy pokonali Manchester City 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył były zawodnik Bayeru 04 Leverkusen – Kai Havertz.

Podobnie jak przed rokiem, tak i tym razem grono ekspertów wybrało 23-osobową Drużynę Sezonu w Lidze Mistrzów. Jeśli mowa o Bayernie, to wyróżnionych zostało tylko dwóch piłkarzy i mowa o takich graczach jak David Alaba oraz Robert Lewandowski.

Najwięcej reprezentantów w zestawieniu UEFA posiada Chelsea, albowiem mowa o siedmiu zawodnikach. Stawkę uzupełniają jeszcze takie kluby jak Manchester City (5), Real Madryt (3), PSG (3), Bayern (2), Borussia Dortmund (1), FC Porto (1) oraz FC Barcelona (1).