DieRoten.pl
Reklama

Drużyna Sezonu Kickera: Tylko Kane wyróżniony

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Jeśli mowa o rozgrywkach niemieckiej 1. Bundesligi, sezon ligowy 2023/24 oficjalnie dobiegł końca 18 maja w sobotę, kiedy rozegrano pojedynki w ramach 34. kolejki.

Jak już dobrze wiemy, tytuł mistrza Niemiec przypadł Bayerowi 04 Leverkusen, który zdominował swoich rywali i zdobył łącznie 90 punktów w całej kampanii, nie ponosząc ani jednej porażki. Podczas gdy na drugim miejscu uplasował się Stuttgart, to trzecie miejsce zajęli „Bawarczycy”.

Spadku do 2. Bundesligi nie uniknęły z kolei takie ekipy jak 1. FC Koeln oraz SV Darmstadt. Z kolei o utrzymanie w barażach powalczy zespół VfL Bochum.

Tradycyjnie już po zakończeniu sezonu, wiele serwisów piłkarskich podjęło się wyboru jedenastu piłkarzy do Drużyny Sezonu. Nie inaczej jest w przypadku „Kickera”. Jeśli mowa o Bayernie, to wyróżniony został dokładnie jeden reprezentant – król strzelców Harry Kane, który zdobył 36 goli w kampanii ligowej 2023/24.

Zestawienie zostało zdominowane przez „Aptekarzy”, albowiem mowa aż o 6 graczach Bayeru 04. W przypadku VfB Stuttgart mowa o 2 piłkarzach. Po jednym zawodniku mają jeszcze Borussia Dortmund oraz 1. FC Heidenheim.

Drużyna Sezonu według Kickera:

Bramkarz: Gregor Kobel (Borussia Dortmund).

Obrońca: Jeremie Frimpong (Bayer 04 Leverkusen).
Obrońca:
Waldermar Anton (VfB Stuttgart).
Obrońca:
Jonathan Tah (Bayer 04 Leverkusen).
Obrońca:
Alejandro Grimaldo (Bayer 04 Leverkusen).

Pomocnik: Exequiel Palacios (Bayer 04 Leverkusen).
Pomocnik:
Florian Wirtz (Bayer 04 Leverkusen).
Pomocnik:
Granit Xhaka (Bayer 04 Leverkusen).
Pomocnik:
Jan-Niklas Beste (1. FC Heidenheim).

Napastnik: Harry Kane (FC Bayern).
Napastnik:
Serhou Guirassy (VfB Stuttgart).

Źródło: Kicker
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...