Dobry występ Bawarczyków

Napastnik Bayernu Monachium Miroslav Klose nie krył radości po pokonaniu 4:0 Australii w pierwszym spotkaniu mistrzostw świata. " Wszystko funkcjonowało dobrze i ważne jest, że już w pierwszej połowie mecz nam się ułożył " powiedział zawodnik, który w 27. minucie strzałem głową podwyższył na 2:0.

"Wiem, co mogę zrobić. Czuję się wspaniale" powiedział 32-letni zawodnik, dla którego był to już jedenasty gol w finałach mistrzostw świata. Reprezentantowi Niemiec brakuje już czterech trafień do Ronaldo, który jest pod tym względem rekordzistą.

"Zyskaliśmy szacunek. Widziałeś, że bawiliśmy się piłką " dodał Klose.

Stylem gry Niemieckiej drużyny zaskoczony jest trener obecnych Mistrzów Europy.

"Niemcy są zespołem, który obrał nowy kierunek z młodymi zawodnikami, którzy są bardzo dobrzy technicznie. Oni ogromnie zmienili się w ostatnich latach" powiedział Del Bosque

Dobre Występy zaliczyli Philip Lahm, Holger Badstuber, Thomas Muller który zdobył bramkę na 3:0 czy Bastian Shweinsteiger.  W 74' na boisku pojawił się kolejny piłkarz Bawarczyków Mario Gomez lecz nie miał znacznego wpływu na grę Niemieckiej drużyny.