Deutscher Meister 2013!

Teraz można już świętować! Bayern Monachium dzięki wygranej 3:0 z Augsburgiem może z czystym sumieniem cieszyć się zdobytym tytułem z wysokości monachijskiego ratusza. Olbrzymią przewagę przypieczętowali w drugiej połowie bramkami Thomas Müller (69.), Xherdan Shaqiri (82.) i Luiz Gustavo (87.) Bawrczycy powiększyli dzisiaj przewagę nad drugą w tabeli Borussią Dortmund do 22 punktów.

Na wyprzedanym Allianz Arena 71.000 widzów obserwowało olbrzymią przewagę Bayernu nad heroicznie walczącym o utrzymanie Augsburgiem, której przez długi czas nie udawało się przypieczętować trafieniem do siatki. Bramki padały w drugiej połowie i zapewniły Monachijczykom 28. zwycięstwo w tym sezonie oraz 600. w domowym spotkaniu w całej historii. Dokładnie o 17:39 kapitan Philipp Lahm wzniósł w górę mistrzowską paterę.

Jupp Heynckes zapowiedział na konferencji prasowej, że postawi na jedenastkę prawie identyczną do tej, jaka wyjdzie na Wembley - słowa dotrzymał. Ogólnie rzecz biorąc Don Jupp dokonał ośmiu zmian w porównaniu do ubiegłotygodniowego spotkania w Dortmundzie (1:1). Tylko Manuel Neuer, David Alaba i Daniel van Buyten zachowali miejsce w pierwszym garniturze. Wyjściowa jedenastka była identyczna do tej, która wygrała 2:0 na Allianz Arena z Juventusem.

W drużynie gości zabrakło zawieszonego za kartki Jana-Ingwera Callsen-Brackera oraz kontuzjowanego Sebastiana Langkampa. Narzekający na problemy z mięśniami szyi kapitan Paul Verhaegh zagrał od pierwszej, do ostatniej minuty. Na lewą stronę obrony powórcił po zawieszeniu Matthias Ostrzolek.

W nowych domowych trykotach Bayern rozpoczął bardzo mocno. Monachijczycy natychmiast przejęli inicjatywę i byli blisko objęcia prowadzania w 6. oraz 18. minucie, ale bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Alexander Manniger.

Augsburg postawił na zdecydowaną obronę i szybkie kontry wznawiane długim wybiciem piłki. Właśnie dzięki takiej taktyce w 15. minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Tobias Werner, ale jego uderzenie świetnie wybronił Manuel Neuer. Po 45 minutach na tablicy widniał wynik bezbramkowy. Garść statystyk z pierwszej połowy: strzały na bramkę 7:2, rzuty rożne 5:1, wygrane pojedynki 58% oraz 71% posiadania piłki na korzyść Bayernu.

Bawarczycy na początku drugiej odsłony spotkania ponownie zaatakowali z wielkim impetem - jednak to Augsburg był bliższy zdobycia prowadzenia. W 55. minucie strzał koreańczyka Ji wślizgiem zablokował Javi Martinez, a piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Neuera. Wtedy sprawy w swoje ręce zabrali piłkarze Bayernu. Bramkę na 1:0 w 69. mincue po znakomitym dograniu Dante zdobył głową Thomas Müller. W 75. minucie bliski powiększenia przewagi był Gomez. Zwycięstwo przypieczętowali Shaqiri (82.) oraz Luiz Gustavo (87.). Przy obu tych bramkach asystował Franck Ribéry.

FC Bayern - FC Augsburg 3:0 (0:0)
FC Bayern: Neuer - Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Robben (70. Shaqiri), Müller (83. Gustavo), Ribéry - Mandzukic (70. Gomez)
Ławka: Starke, Contento, Tymoshchuk, Pizarro
FC Augsburg: Manninger - Verhaegh, Reinhardt, Klavan, Ostrzolek - Baier - Hahn, Moravek (65. Koo), Ji, Werner (79.Oehrl) - Mölders (56. Vogt)
Ławka: Amsif, Ottl, De Jong, Bancé
Sędzia: Marco Fritz (Korb)
Widzów: 71.000 (wyprzedany)
Bramki: 1:0 Müller (69.), 2:0 Shaqiri (82.), 3:0 Gustavo (87.)