DieRoten.pl

Demichelis o River Plate: Trzeba pozostać cierpliwym

24.10.2022, 09:24:19
Fotolia

Od kilku dni, a nawet tygodni, w argentyńskich mediach można przeczytać, że Martin Demichelis może w przyszłości zostać nowym trenerem River Plate.

Argentyński trener od kilku lat jest związany kontraktem z Bayernem, gdzie początkowo pracował jako trener młodzieżówki FCB, po czym w kwietniu 2021 roku został mianowany szkoleniowcem drugiego zespołu.

Niewykluczone jednak, że niebawem Martin Demichelis zostanie nowym opiekunem pierwszoligowego River Plate, którego jest też wychowankiem. Media w Niemczech i Argentynie są niemalże przekonane, że 41-latek zastąpi odchodzącego Marcelo Gallardo.

Potencjalna zmiana miałaby nastąpić już w grudniu, zaś stery drugiej drużyny bawarskiego klubu przejąłby do końca sezonu Holger Seitz, czyli obecny dyrektor sportowy Campusu. Jakie z kolei zdanie na temat plotek o powrocie do ojczyzny ma sam Micho?

− Wszyscy wiedzą, że to mój ulubiony klub obok Bayernu. Grałem tam jako młodzieniec. Jestem dumny, że moje nazwisko jest wymieniane jako jeden z kandydatów na trenera tego klubu. Trzeba jednak pozostać cierpliwym – powiedział Martin Demichelis.

Jako trener drugiej drużyny Bayernu Monachium, Martin Demichelis do tej pory poprowadził FCB w 55 meczach o stawkę, zaś bilans monachijczyków w tym czasie to 33 zwycięstwa, 12 remisów, 10 porażek oraz bramki 147:79.

 

źródło: AZ

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)24.10.2022 20:20
Dla niego chyba najlepiej by było gdyby pozostał w Bayernie.
24.10.2022 10:23
Dopiero jak Demichelis odejdzie i spróbuje sił w prawdziwej trenerce to przekonamy się o jego umiejętnościach, bo z prowadzenia rezerw nie wyciągałbym za dużych wniosków. Czy nie radzi sobie to ciężko powiedzieć, bo ma przede wszystkim wprowadzać i rozwijać młodych, a nie osiągać nie wiadomo jakie wyniki.
24.10.2022 09:48
Martin chyba che już do Ojczyzny wracać a River to dobra opcja.
24.10.2022 09:33
Chłop nie najlepiej sobie radzi w rezerwach FCB, mimo to River Plate wydaje się być zdeterminowany, ażeby go pozyskać. Zobaczymy co wyjdzie z tej jego przygody w Argentynie.