DieRoten.pl
Reklama

De Ligt planowany jako lider, co z resztą?

fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Reklama

Co prawda pierwsza oferta Bayernu za Matthijsa de Ligta została odrzucona przez Juventus, ale monachijczycy nie zamierzają się poddawać.

Według doniesień niemieckiego dziennika „Bild”, pierwsza oferta bawarskiego klubu opiewała na sumę 60 milionów euro podstawy plus 10 milionów euro w bonusach, ale Juventus odrzucił tę propozycję, domagając się więcej.

Dziennikarze podkreślają jednak, że monachijczycy bardzo poważnie traktują Matthijsa de Ligta i wkrótce obie strony wrócą do rozmów. Wiele wskazuje na to, że ostatecznie obie ekipy dogadają się na poziomie kwoty transferowej od 70 do 75 milionów euro.

Holender jest planowany jako nowy szef obrony „Gwiazdy Południa”. Jego partnerem może być z kolei Lucas Hernandez, który jest bardzo wysoko ceniony przez Hasana Salihamidzica.

Pavard i Upamecano mogą drżeć o miejsce w XI?

Pojawia się zatem pytanie, co dalej z Benjaminem Pavardem oraz Dayotem Upamecano, jeśli na Allianz Arenę ostatecznie trafi De Ligt?

Jeśli mowa o Benjim, to „Bild” informuje, że prowadzone są już rozmowy z defensorem – oprócz przedłużenia kontraktu poza 2024 rok, dyskutowana jest też możliwość transferu Francuza, który chciałby teraz zostać nowym liderem defensywy ekipy rekordowego mistrza Niemiec.

W ostatnim czasie pojawiło się sporo plotek, że Upa może odejść, ale jego sprzedaż nie wchodzi w grę. Z drugiej strony po pozyskaniu Holendra, nie można wykluczyć, że Dayot zacznie rozważać odejście, jeśli będzie musiał na dłużej zasiąść na ławce.

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...