DieRoten.pl
Reklama

De Ligt: Od kiedy gram profesjonalnie to tylko na obronie

fot. skwiot.pl
Reklama

Jeszcze niedawno wydawało się, że Matthijs de Ligt to jeden z kluczowych zawodników Bayernu. Tymczasem w obecnym sezonie Holender ani razu nie wystąpił od pierwszych minut, a ostatnio wykorzystywany jest nawet w roli...pomocnika.

Nie inaczej było również w piątkowy wieczór, kiedy Holender pojawił się na boisku dopiero w końcówce spotkania i zajął pozycję w drugiej linii.

Po spotkaniu Matthijs De Ligt był - według opinii niemieckich dziennikarzy - wyraźnie niezadowolony ze swojej sytuacji, ale starał się dyplomatycznie odpowiadać na pytania.

- Kiedy byłem młodszy, do 15. roku życia, grałem w pomocy. Od momentu kiedy zacząłem grać profesjonalnie, to nigdy tak nie grałem.

- Nie wiem, czy to wynika z konieczności, czy z moich predyspozycji. Musicie zapytać trenera. Wykonuję jego polecania - powiedział po zremisowanym 2:2 spotkaniu z Bayerem 04.

Holender pomimo wszystko starał się znaleźć pozytywy z całej sytuacji.

- Czasem fajnie jest zagrać na "szóstce". Szczególnie, że trudno jest "wejść w meczu" wchodząc na pozycję stopera.

- Trener nie rozmawiał ze mną o mojej roli, ale to nie jest konieczne w tym momencie. Nie grałem za wiele w ostatnich czterech meczach, ale tak wygląda futbol. Każdy chce grać. Wykonał swoją pracę na boisku, to wszystko co mogę zrobić - dodał.

Źródło: TZ.de
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...