DieRoten.pl

Bardzo możliwe, że w letnim okienku transferowym do Bundesligi trafi kolejny utalentowany pomocnik z Kanady, a będąc dokładniejszym Jonathan David.

Według różnych doniesień prasowych utalentowany Kanadyjczyk może trafić do Bayernu Monachium, który ma bacznie obserwować jego rozwój już od dłuższego czasu. Mimo wszystko jego usługami zainteresowane są też m. in. takie kluby jak Borussia Dortmund oraz RB Lipsk.

Ostatnio Jonathan David udzielił wywiadu dla „Sky Sports”, w którym dał jasno do zrozumienia, że najlepszym wyborem byłaby dla niego teraz Bundesliga.

‒ Nigdy nie sądziłem, że będą mną zainteresowane wielkie kluby. To przytłaczające, ale myślę, że mogę poczynić kolejny krok ‒ powiedział Jonatan David.

‒ To dla mnie odpowiedni czas, aby ruszyć się z miejsca i przenieść się gdzieś, gdzie będę mógł się rozwijać i wykorzystam swój potencjał ‒ mówił dalej.

‒ Liga, która pasowałby do mnie teraz najlepiej, to Bundesliga. Pod względem tempa i fizyczności jest podobna do belgijskiej, ale oczywiście jakość jest o wiele większa w Niemczech i panuje tam większa rywalizacja ‒ podsumował Kanadyjczyk.

Wielką zaletą Davida jest fakt, że może grać nie tylko jako środkowy napastnik, ale i jako ofensywny pomocnik, gdzie też czuje się bardzo dobrze. W sezonie 2019/20 strzelił 23 bramki oraz zanotował 10 asyst w 40 oficjalnych meczach o stawkę dla KAA Gent.

źródło: Sky Sports

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama25.05.2020 23:45
Nie jestem przekonany. Niech najpierw trafi do średniego klubu w Niemczech i udowodni, że jest więcej niż dobry.
25.05.2020 18:55
Pytanie czy Ty pasowałbys do Bayernu
25.05.2020 10:46
Zawsze można chwycić, kontrakt na 5 lat i od razu wypożyczyć do jakiejś Kolonii, Mainz czy innego Augsburga czy gdzieś gdzie będzie miał opcję podstawowego napastnika.
25.05.2020 10:41
Jestem zdania, że trzeba go brać. Pieniądze o jakich mowa za tak perspektywicznego gracza to grosze.
25.05.2020 10:22
Ja bym go widział u nas, myślę że by się sprawdził.
25.05.2020 09:31
Transfer nie w stylu Bayernu i wątpię żeby do nas trafił. Jest Zirkzee czy Arp, którzy nie dostają minut przy grającym wszystko od deski do deski Lewym to po co kolejny.
25.05.2020 08:05
Ciekawy zawodnik. Te Kanadyjskie talenty mogą okazać się dobrą drogą. Może to następca Lewego?
25.05.2020 07:27
Bardzo perspektywiczny grajek. Z pewnością odnalazłby się u nas bo jakby nie patrzeć miałby rodaka w zespole w postaci Daviesa.

Jednakże nie wiem czy Bayern byłby skłonny wydawać kwoty rzędu prawie 25 mln na młodocianych zawodników. Wydaje mi się, że klub prowadzi aktualnie politykę by ściągać zawodników przede wszystkim tanio, a z czasem się okaże czy coś z danego grajka będzie.

Jednak jednego jestem pewien - Jonathan David byłby dużo lepszym transferem niż taki Cuisance, który nie dość, że inkasuje dość sporo jak na swoje umiejętności, to jeszcze dostał numer 11. Ktoś tu podjął chyba decyzję zbyt pochopnie.