Damnjanovic: Chciałyśmy rozpocząć zwycięską passę

W ubiegły weekend swoje kolejne ligowe spotkanie w ramach żeńskich rozgrywek Bundesligi rozegrały piłkarki Bayernu Monachium.

Po niedawnym bezbramkowym remisie na Allianz Arenie pomiędzy FCB Frauen a Eintrachtem Frankfurt, tym razem monachijki mierzyły się na wyjeździe z ekipą RB Lipsk.

Koniec końców podopieczne Alexandra Strausa pokazały się z bardzo dobrej strony i wygrały zasłużenie 3:0, choć zważywszy na sytuacje bramkowe, wynik mógł być znacznie wyższy. Co do bramek, to na listę strzelczyń wpisały się kolejno Giula Gwinn oraz dwukrotnie Jovana Damnjanovic.

− Chciałyśmy w tym spotkaniu wcisnąć gaz od pierwszej minuty i rozpocząć zwycięską passę, co nam się udało – powiedziała Damnjanovic.

− Szczególnie pierwsze 30 minut było świetne, potem trochę odpuściłyśmy, ale ogólnie był to świetny mecz w naszym wykonaniu – podsumowała Jovana Damnjanovic.

Dla monachijek było to ostatnie zarazem spotkanie przed przerwą reprezentacyjną. Do akcji podopieczne Alexandra Strausa powrócą dopiero 5 listopada, kiedy to w szlagierowym pojedynku ligowym zmierzą się u siebie z VfL Wolfsburg.