Cuisance zapewnia 3 punkty drugiej drużynie FCB

Nie dalej jak w wczoraj swoje kolejne spotkanie w rozgrywkach trzeciej ligi niemieckiej rozegrała druga drużyna Bayernu Monachium, którą prowadzi Sebastian Hoeness.

FCB II

FC Bayern II 2:1 (1:1) FC Ingolstadt

Tym razem podopieczni Sebastiana Hoenessa mogą mieć powody do zadowolenia. W ostatniej kolejce rozgrywek trzeciej ligi niemieckiej druga drużyna Bayernu pokonała przed własną publicznością w derbowym pojedynku znacznie wyżej notowaną ekipę FC Ingolstadt 2:1.

Pierwszą bramkę dla FCB II zdobył nasz rodak Marcel Zylla, zaś gola na wagę trzech punktów zdobył Mickael Cuisance, któremu dograł z kolei Alphonso Davies. Dla monachijczyków było to dokładnie trzecie zwycięstwo po rozegraniu dziewięciu kolejek. Obecnie zespół z Monachium plasuje się na trzynastej lokacie z dorobkiem 11 oczek i stratą 9 punktów do Unterhaching.

− Gratulacje dla zespołu! Rozegraliśmy dobre spotkanie i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Jesteśmy bardzo szczęśliwy z tego ogromnego sukcesu. Czerwona kartka dla FCI z pewnością była kluczowa dla przebiegu meczu. Najważniejsza była jednak szybka bramka na 2:1. Momentami mogliśmy jednak lepiej rozegrać pewne sytuacje − powiedział po meczu Hoeness.

Od momentu rozpoczęcia spotkania monachijczycy byli znacznie aktywniejsi w porównaniu do swoich rywali, czego też efektem była szybka bramka na 1:0, po tym jak swojego trzeciego gola w tym sezonie zdobył Marcel Zylla. Radość ze zdobytej bramki nie trwała jednak zbyt długo, albowiem dwie minuty później gościom udało się doprowadzić do wyrównania. Pojedynek toczył się bardzo szybko, zaś obie ekipy wymieniały cios za ciosem. W 31. minucie bliski szczęścia był Wriedt, ale mimo prób ze strony FCB i FCI wynik nie uległ już zmianie. Przed zakończeniem pierwszej połowy czerwony kartonik ujrzał jeszcze Peter Kurzweg.

Wyrzucenie z boiska defensora gości miało decydujący wpływ na losy spotkania. W 50. minucie dobrą okazję zaprzepaścił Welzmueller. Co się odwlecze, to nie uciecze... Ponad 120 sekund później, podanie Daviesa wykorzystał nowy nabytek Bayernu, a będąc dokładniejszym Cuisance. Młody Francuz idealnie przymierzył i pozostawił golkipera FCI bez jakichkolwiek szans na obronę. Mimo prowadzenia monachijczycy nie odpuszczali i atakowali raz za razem. Na 20 minut przed końcem regulaminowego czasu gry na 3:1 mógł podwyższyć Davies, ale Buntic skutecznie zatrzymał skrzydłowego FCB. Podopieczni Hoenessa w pełni kontrolowali przebieg starcia, ale zabrakło decydującego ciosu na 3:1. Choć gospodarze utrzymywali poziom ekscytacji do samego końca, to wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty zasłużenie zostały w Monachium.

Do akcji druga drużyna Bayernu prowadzona przez Sebastiana Hoenessa wraca już 28 września w sobotę, kiedy to zmierzy się na wyjeździe w ramach 10. kolejki 3. Ligi z ekipą Preussen Muenster. Początek meczu o 14:00.

FC Bayern II: Fruechtl - Richards, Feldhahn, Mai, Davies - Dajaku, Welzmurller (81' Stanisic), Singh, Zylla (75' Koehn) - Cuisance, Wriedt

Bramki: 1:0 Zylla (15'), 1:1 Eckert Ayensa (17'), 2:1 Cuisance (52')

Źródło: Własne / FCB.de