CSKA wygrywa swój pojedynek

Mistrzowie Rosji CSKA Moskwa odniósł zwycięstwo w swoim ostatnim meczu przed wyjazdem do Monachium na mecz z Bayernem w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Rywale bawarskiego klubu zwyciężyli w derbach ze Spartakiem 1:0 po golu w 8. minucie potyczki autorstwa Seydou Doumbi. CSKA wraz ze Spartakiem oraz Lokomotivem zgromadzili na własnym koncie po 33 punkty i tracą trzy "oczka" do Zenitu St. Petersburg.

Jubileusz Boatenga i van Buytena
Dwaj obrońcy Bayernu Monachium poza wygraną mogli świętować również indywidualne osiągnięcie. Jerome Boateng wystąpił w Bundeslidze po raz 150., z czego 65 razy ubierał koszulkę FC Bayern, 75 występów zaliczył dla Hamburga SV oraz 10 dla Herthy Berlin. Z kolei 150. to także liczba Daniela van Buytena - właśnie tyle spotkań belgijski stoper rozegrał dla Bawarczyków w lidze.

Thiago wrócił do gry
Wiatmy znowu! Po prawie 3 miesiąch przerwy związanej z kontuzją na boisko powrócił Thiago Alcantara. W zwycięskim meczu w Dortmundzie Hiszpan pojawił się na murawie w 64. minucie i praktycznie z miejsca ożywił grę swoich kolegów, notując ważną asystę na 2:0. Thiago urazu doznał 24. sierpnia w potyczce z Nuernberg.