DieRoten.pl

Coutinho i Neuer wspierają juniorów Bayernu

14.01.2020, 07:58:26
FotoOlimpik

Na kilka tygodni przed zakończeniem rundy jesiennej, trener Hansi Flick podjął decyzję, aby do pierwszego zespołu Bayernu Monachium włączyć kilku juniorów.

W związku z tym od pewnego czasu z zawodnikami pierwszego zespołu trenują między innymi tacy piłkarze jak chociażby Joshua Zirkzee, Leon Dajaku, Sarpreet Singh, Lukas Mai czy Oliver Batista Meier.

Juniorzy „Gwiazdy Południa” mogą liczyć na wielkie wsparcie nie tylko ze strony sztabu szkoleniowego FCB, ale i również swoich starszych kolegów. Niedawno na temat młodych graczy Bayernu Monachium wypowiedzieli się Philippe Coutinho oraz Manuel Neuer, którzy udzielili im kilka rad.

Musicie uwierzyć w siebie i myśleć pozytywnie. Posiadamy w zespole wielu młodych piłkarzy o wielkiej jakości. Każdy z nich z chęcią garnie się do nauki podczas treningów. To najważniejsza rzecz – powiedział Coutinho.

− Potrzebujesz ambicji i motywacji, jeśli chcesz się rozwijać i być lepszym. Musisz także trenować z szeroko otwartymi oczami, aby dostrzec jak pracują inni doświadczeni piłkarze. To podstawowe warunki, jeśli chcesz się dalej rozwijać – dodał Manuel Neuer.

O kilka słów na temat młodych piłkarzy poproszono także obecnego trenera Bayernu Monachium, czyli Hansiego Flicka. 54-latek zapytany o to, co jest wymagane, aby młody zawodnik odniósł sukces, odparł szczerze:

− Talent, sposób myślenia i odpowiednia postawa. Wszystko to musi ze sobą współgrać. Masz wtedy dobre szanse na to, że Ci się powiedzie. Potrzebujesz też jednak trochę szczęścia. Nasi chłopcy radzą sobie świetnie. Jestem zadowolony z ich rozwoju i postępów – podsumował Flick.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama15.01.2020 14:07
Jeden czy dwa mecze nie odzwierciedlą skali talentu, młodzi powinni dostawać szansę przez całą rundę i po niej można przeprowadzić wstępne oceny.
14.01.2020 21:12
@josh1982
Niestety nie mamy talentów. Pokazał to ostatni mecz gdzie tacy powinni się zaprezentować dobrze, a za przeproszeniem g*wno zagrali
14.01.2020 14:01
No i tu jest odpowiedz dlaczego zarząd zwleka zakupami nowych graczy w tym okienku. Ja jestem za, lepiej dać szansę młodym graczom, niż kupować na siłę średnich grajków.

reklama