DieRoten.pl
Reklama

Coman odejdzie? FCB pracuje już nad transferem Wirtza i Baku

fot.
Reklama

Od dłuższego już czasu w niemieckich mediach głównym tematem jest przede wszystkim przyszłość taki zawodników jak Robert Lewandowski oraz Kingsley Coman.

W dzisiejszym programie „Bild TV” na kilka ważnych pytań związanych z Bayernem odpowiedział Christian Falk, czyli dziennikarz sportowy redakcji „Bild”. Niemiec odniósł się miedzy innymi do polityki transferowej Bayernu oraz dalszej przyszłości takich zawodników jak Kingsley Coman oraz Robert Lewandowski.

Bayern nie może pozwolić sobie na odejście Lewandowskiego za darmo

Obecna umowa polskiego snajpera z ekipą rekordowego mistrza Niemiec obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Niedawno pojawiły się jednak informacje, że sam zawodnik gotów jest zostać na dłużej, zaś rozmowy mają ruszyć na początku przyszłego roku. Czy jednak Bayern mógłby sobie pozwolić na darmowy transfer Lewandowskiego w 2023 roku?

– To zdarzało się zbyt często. Salihamidzic już znalazł się pod wewnętrzną presją. Bo nie generuje żadnych opłat transferowych z tytułu sprzedaży – powiedział Falk.

Co dalej z Comanem?

W 2023 roku wygasa rownież umowa Kingsleya Comana, który w ostatnim czasie pokazuje, że może być bardzo wartościowym piłkarzem rekordowego mistrza Niemiec. Niemniej jednak odejście Francuza z Bayernu wydaje się być coraz pewniejsze, zwłaszcza że rozmowy ws. przedłużenia kontraktu są bardzo trudne…

– Coman nie pochodzi z Niemiec jak Gnabry, Kimmich czy Goretzka. Negocjacje ws. przedłużenia jego kontraktu są trudne. On chce odejść na zasadzie wolnego transferu. Jeśli nie wychowałeś się w Niemczech, to Bayern jest dla Ciebie topowym klubem jak każdy inny – dodał Falk.

– Z kolei inni zawodnicy, którzy pochodzą z Niemiec, mówią: Moim marzeniem od dziecka była gra w Bayernie. Jego marzenie takie nie było. Właśnie dlatego prawdopodobnie go stracą – mówił dalej.

Baku i Wirtz trafią do FCB?

Christian Falk podkreśla, że nie wszyscy w Monachium są do końca zadowoleni z polityki transferowej Hasana Salihamidzica, który sprowadził w ostatnim czasie sporo Francuzów. Coraz otwarciej mówi się, że Bayern w przyszłości będzie chciał sprowadzać więcej niemieckich piłkarzy, podobnie jak miało to miejsce przed laty.

– Nie jest żadnym przypadkiem, że Bayern pracuje już nad transferami Floriana Wirtza i Ridle Baku. Klub kładzie już pierwsze podwaliny pod transfer obu zawodników w przyszłości – podsumował Christian Falk.

Źródło: Bayern Insider
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...