DieRoten.pl

Dokładnie z dniem 1 lipca klub ze stolicy Bawarii opuściło dwóch legendarnych skrzydłowych. Mowa rzecz jasna o takich zawodnikach jak Franck Ribery oraz Arjen Robben.

Tym samym Niko Kovac ma do swojej dyspozycji trzech nominalnych skrzydłowych. Mowa o takich piłkarzach jak Alphonso Davies, Kingsley Coman oraz Serge Gnabry. Mimo wszystko tego lata ekipę „Gwiazdy Południ” zasili jeszcze co najmniej jeden nowy zawodnik na ową pozycję.

Choć z dniem 1 lipca z Bayernu odeszło dwóch legendarnych skrzydłowych (duet Robbery), to Coman w żadnym wypadku nie odczuwa większej presji w związku z tym. Mimo wszystko Francuz pragnie pozostać sprawnym i odegrać ważną rolę w drużynie rekordowego mistrza Niemiec.

− Nie odczuwam żadnej presji po odejściu Ribery’ego i Robbena. Już w zeszłym sezonie rozegrałem wiele spotkań i odgrywałem ważną rolę w zespole. Mimo to mamy teraz dwóch skrzydłowych mniej w zespole, więc nie mogę być kontuzjowany, muszę pozostać sprawny – powiedział Coman.

− Obecnie nie jestem jeszcze w 100% gotowy. Trenowałem tylko przez krótki okres. Jednakże w nadchodzących tygodniach będzie już idealnie i będę w formie, nie martwię się o to – mówił dalej skrzydłowy.

Jak dobrze wiemy klub ze stolicy Bawarii od wielu już miesięcy ubiega się o pozyskanie Leroya Sane, który obecnie reprezentuje barwy Manchesteru City. Podczas wywiadu na łamach „Bilda” Kingsley Coman otwarcie wyraził swoją nadzieję na zakup Niemca.

Przyda nam się jeszcze jeden czy drugi skrzydłowy. Moim zdaniem Sane to topowy zawodnik, jest wspaniały. Oczywiście mam nadzieję, że trafi do nas – podsumował Coman.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (11)

reklama28.07.2019 14:10
Coman z całym szacunkiem, ale liczę, że będziesz ławke grzał (Sane).
26.07.2019 20:15
zdrowy, sprawny Coman... Yeti... krasnoludki... smerfy...
26.07.2019 18:57
@Kuffour1 Coman by się przydał ,ale do jego stylku gry na prawym skrzydle ,gdzie mógł by wrzucać swoją lepszą nogą.
26.07.2019 15:35
Wszyscy mamy nadzieję:)
26.07.2019 13:14
Mam nadzieję , że wróci Coman z sezonu 2017/18 wtedy był świetny . W zeszłym sezonie na otwarcie z Hoffenheim też zagrał świetny mecz, po prostu był u nas najlepszy na boisku. Jednak po tej kontuzji było widać , że się bał i nie próbował tak bardzo wyprzedzać obrońców ,ale patrząc na ICC wraca Stary dobry Coman ,który jak będzie grał na prawym skrzydle (moim zdaniem radzi sobie tam trochę lepiej), a na lewym Sane to mamy bardzo mocną drużynę.
26.07.2019 13:07
Coman może i jest szybki i dynamiczny ale te cechy dobre są w biegach krótkodystansowych a w piłce na poziomie Bayernu to za mało. Nie dziwię się Lewemu że nie wytrzymał tych głupio niecelnych podań i chciał ustawić Comana. Jak dla mnie jeśli chcemy coś ugrać w LM to Coman może i by się przydał ale tylko jako rezerwowy.
26.07.2019 13:02
Oby udźwignął sezon na swoje braki bo ja już nie wierze, że Bayern ściągnie jakiegoś solidnego skrzydłowego.
26.07.2019 12:28
Nic dziwnego, ława tak samo wygodna gdy grał Ribery jak i teraz
26.07.2019 12:19
@tapczan Dokładnie tak - motorycznie i mentalnie stoi już na bardzo wysokim poziomie, jednakże liczę, że wydobędzie z siebie jeszcze parę lub parenaście procent więcej - gość jest niesamowity, ma potężną dynamikę, którą należy wykorzystać, wespół z Davies'em wyglądali oboje świetnie z Milanem.

Jak dojdzie Sane w co wierzę to ofensywa potężna - Lewy z przodu, podwieszony Gnabry, po prawej Sane, po lewej Coman. Maszyna.
26.07.2019 12:15
W okresie przygotowawczy wygląda bardzo dobrze. Mam nadzieję, że jakoś sztab popracował nad wzmocnieniem organizmu Comana i kontuzje będą go omijały. Ogromny potencjał i to jest sezon w którym musi robić różnice w meczach z poważnymi rywalami. Ja mam dobre przeczucia do do Kingsleya.

Edytowano : 2019-07-26 12:16:47

*co do
26.07.2019 12:12
Będziemy mieć same rakiety z przodu - Coman, Gnabry, Lewy, Sane - skład generalnie może być wyśmienity.