DieRoten.pl
Reklama

Christian Falk w wywiadzie dla DieRoten.PL - cz. II

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich Was do przeczytania wywiadu z jednym z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w sprawach związanych z Bayernem, czyli Christianem Falkiem!

5 maja miała miejsce polska premiera nowej książki o Bayernie Monachium! Autorem "FC Bayern. Nieopowiedziane historie bawarskiej superpotęgi" jest dobrze nam znany Christian Falk. Więcej o książce znajdziecie tutaj.

Korzystając z okazji, zapraszamy wszystkich naszych czytelników do przeczytania II części wywiadu z dziennikarzem „Sport Bilda”, którego wypytaliśmy o kilka różnych tematów. Nie owijając już w bawełnę, zapraszamy do lektury!

Zawodnicy / Kontrakty:

Kontrakt Thomasa Muellera został przedłużony raczej bez żadnych problemów. Wszystko poszło gładko. Czy jest szansa, że Thomas zostanie dłużej niż do 2023 roku?

To, czy Thomas będzie grał do 2023 roku dla Bayernu, zależy od jego występów. Ale ważny będzie też trener. Thomasowi nie podobało się to, że Flick musiał odejść w złości. Chciałby nadal pracować z Flickiem. Pod wodzą Kovaca widzieliście, jak szybko może zostać zaburzona relacja między Thomasem a klubem. To w dużej mierze kwestia docenienia. To jest ważne dla Thomasa.

Czy może Pan zdradzić, jak wygląda historia przedłużenia kontraktu z Thomasem Muellerem?

To było stosunkowo proste, ponieważ Thomas cieszył się, że znów będzie grał w piłkę pod wodzą Flicka. Hoeness również w tle pociągał za swoje sznurki. Przedłużenie kontraktu było ważne dla Hoenessa, ponieważ Mueller jest dla Bayernu postacią pierwszoplanową. Co więcej Mueller ma byłego gracza Bayernu jako agenta w Wiggerl Kögel, co też ułatwiło sprawę. Dla Salihamidzica ostatecznie nie było zbyt wiele do zrobienia.

Pojawia się coraz więcej plotek o możliwym przedłużeniu kontraktu z Robertem Lewandowskim. Czy jest w tym choć ziarno prawdy?

Nie mogę tego potwierdzić. Wręcz przeciwnie. Jego agent Pini Zahavi sprawdza obecnie, czy uda mu się ponownie wytransferować Roberta. Jego pomysł to transfer latem 2022 roku. Ale może to jest jego sposób na przypomnienie Bayernowi, że Robert może jeszcze dostać dłuższy kontrakt.

Czy może nam Pan coś powiedzieć o przyszłości młodych piłkarzy z Campusu? Co czeka Musialę, Arrey-Mbiego, Rheian, Richardsa, Guenthera, Vitę, Lawrence'a i Scotta w przyszłości?

Jestem fanem Torbena Rheina. Myślę, że może on być bardzo interesującym graczem dla przyszłości Bayernu. W Campusie nazywany jest małym Thiago. Chciałbym, aby Chris Richards dostał już w tym sezonie szansę w Bayernie, być może jako prawy obrońca. Moim zdaniem miałoby to większy sens niż kupno takiego zawodnika jak Sarr.

Jak wygląda kwestia przedłużenia kontraktów z Kimmichem, Suelem, Gnabrym, Goretzką i Comanem?

Myślę, że nie będzie większych problemów z przedłużeniem kontraktu z Goretzką. Kimmich pójdzie w jego ślady. Klub i Suele nie są pewni co do nowego kontraktu. Być może on również zostanie wytransferowany tego lata. Przedłużenie kontraktu z Comanem może być trudne. Z Gnabrym na razie nic się nie dzieje, jeśli mowa o nowym kontrakcie.

Transfery:

Julian Draxler, Lucas Vasquez, Memphis Depay i wielu innych wolnych zawodników, którzy mogliby zasilić szeregi FCB. Bayern ma już na oku kilku piłkarzy w kontekście przyszłego sezonu?

Nie sądzę, aby któryś z tych zawodników zagrał w przyszłym sezonie dla Bayernu Monachium.

Czy może Pan zdradzić kulisy transferu Upamecano?

Ta historia jest łatwa do opowiedzenia. Wszystkie osoby odpowiedzialne w Bayernie były przekonane, że Upamecano jest idealnym zawodnikiem dla Bayernu, kiedy David Alaba odejdzie. Ponieważ miał klauzulę odejścia, był łatwy do kupienia.

Czy Bayern ma klauzule odkupu dla zawodników, których sprzedał? Marco Friedl ma taką klauzulę, według prasy wynosi ona 10 milionów euro. Czy inni sprzedani zawodnicy również mają takie klauzule?

Tak, to prawda. Friedl ma klauzulę odejścia w wysokości 10 milionów euro, która jest sporządzona tylko dla Bayernu. Wiem o tym, bo sam o tym informowałem. Nie wiem jeszcze o żadnych innych klauzulach. Ale którego zawodnika chciałbyś mieć z powrotem? Nie przychodzi mi do głowy żaden. Być może Pierre-Emil Hojbjerg, ale on również nie ma żadnej klauzuli dla Bayernu. Richards jest na wypożyczeniu do lata. Zirkzee i Cuisance prawdopodobnie również wrócą do Monachium, ale Bayern wolałby, aby zostali kupieni przez kluby, gdzie trafili. Bayern po prostu trzyma zawodników, których nie chce oddać. Douglas Costa pokazał, że lepiej, aby zawodnicy, którzy odeszli z Bayernu, pozostali z dala od niego.

Czy Bayern jest spełnieniem marzeń dla piłkarzy występujących obecnie w klubie? Czy kibice powinni się obawiać odejścia Kimmicha, Goretzki, Gnabry'ego czy innych ważnych i kluczowych zawodników w przyszłości?

Jestem pewien, że Kimmich i Goretzka będą kluczowymi zawodnikami Bayernu Monachium w przyszłości. Trudno będzie znaleźć nowych Muellerów, Lewandowskich czy Neuerów. Rok 2023 będzie kluczowy dla przyszłości Bayernu, bo ich kontrakty się kończą i nie są już młodymi zawodnikami. Może pograją jeszcze rok czy dwa, ale to wszystko. Musiala może być następcą Muellera. Jednakże znalezienie zastępstwa dla całej trójki będzie trudne.

Anegdotki:

Z pewnością ma Pan wiele anegdotek. Czy posiada Pan taką, którą zawsze pamięta i opowiada znajomym?

Jest wiele takich anegdotek. Lukas Podolski wrzucił mnie do hotelowego basenu na oczach wszystkich zawodników kadry narodowej Niemiec. Ribery wylał mi na głowę wiadro wody z dachu szatni albo raz schował mój bilet lotniczy. Gra w karty z Thomasem Muellerem jest zawsze ekscytująca. To są rzeczy, z których do dziś często się śmieję.

 

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...