Choupo-Moting: Wykonaliśmy bardzo skoncentrowaną pracę

W ubiegły piątek klub ze stolicy Bawarii rozegrał kolejne spotkanie w ramach sezonu 2023/24 – tym razem monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Jak już informowaliśmy wcześniej, rywalem monachijczyków była ekipa 1. FC Koeln. Mimo licznych okazji, mistrzowie Niemiec wygrali „tylko” 1:0, ale dopisali do swojego dorobku bardzo cenne 3 punkty. Zwycięskiego gola zdobył z kolei nie kto inny, a Harry Kane.

Co do wygranej z Kolonią, w rozmowie dla portalu „Express” o kilka słów na temat spotkania poproszono Erica Maxima Choupo-Motinga, który zanotował kluczowy udział przy trafieniu swojego kolei z drużyny.

− Kolonia zagrała inaczej w obronie. Było ciasno. Mimo to mieliśmy jedną lub dwie szanse. Nigdy nie jest łatwo w Kolonii przy takiej atmosferze, zwłaszcza w piątkowy wieczór, ale myślę, że wykonaliśmy bardzo skoncentrowaną pracę – powiedział Choupo-Moting.

O kilka słów na temat przebiegu gry oraz porażki swojego zespołu poproszono trenera Steffena Baumgarta, który nie ma wątpliwości, że jego drużyna poniosła zasłużoną klęskę z FCB.

− Druga połowa była lepsza. Ale jeśli spojrzeć na całe 90 minut, Bayern opuścił boisko jako zwycięzca i w pełni na to zasłużył. Mogli nas dobić dużo wcześniej. Niestety, nie mieliśmy szans – podsumował Steffen Baumgart.

Źródło: Express