Choupo-Moting i spółka z porażką

Za nami kolejne spotkania w ramach rozpoczętego dokładnie kilka dni temu turnieju mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze.

Przypominamy zarazem, że na mundial w Katarze powołanych zostało łącznie 16 piłkarzy pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec. Co do wczorajszych spotkań fazy grupowej mistrzostw świata, w akcji mogliśmy oglądać 1 zawodnika Bayernu.

Szwajcaria 1:0 (0:0) Kamerun (Al Janoub Stadium)

Niestety, ale Kameruńczycy nie zaczęli najlepiej mistrzostw świata w Katarze, albowiem wczorajszego popołudnia podopieczni Rigoberta Songa ponieśli porażkę z reprezentacją narodową Szwajcarii.

Koniec końców pojedynek na Al Janoub Stadium zakończył się skromnym zwycięstwem szwajcarskiej drużyny – gola na wagę jakże cennych 3 punktów zdobył na początku drugiej połowy Breel Embolo, który przez kilka ostatnich lat miał okazję biegać po boiskach w Bundeslidze.

Jedyny reprezentant Bayernu, czyli Eric Maxim Choupo-Moting wystąpił w tym pojedynku jako kapitan Kameruńczyków. Napastnik FCB spędził na boisku 74 minuty, po czym został zmieniony.

Ekipę „Les Lions indomptables” czeka teraz kilkudniowa przerwa na regenerację i przygotowania do kolejnego meczu – w najbliższy poniedziałek (28 listopada), Kamerun zmierzy się z Serbami, którzy z kolei ponieśli porażkę 0:2 z Brazylią wczorajszego wieczoru.