DieRoten.pl
Reklama

„Chcemy zagrać w Lidze Mistrzów”

fot. Photogenica
Reklama

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że aspiracje i cele piłkarek Bayernu Monachium w tym sezonie są bardzo wysokie, zwłaszcza po ostatniej kampanii 2021/2022.

Podopieczne Alexandra Strausa nie ukrywają, iż po sezonie bez tytułów, są teraz zdeterminowane i głodne sukcesów – także w rozgrywkach Champions League, gdzie w minionej edycji FCB Frauen odpadły na etapie ćwierćfinału z Paris Saint-Germain.

Zanim jednak monachijki mogą rozpocząć marzenia o triumfie w Lidze Mistrzyń, to muszą pokonać w dwumeczu eliminacji do fazy grupowej Real Sociedad (jako wicemistrzynie Niemiec nie kwalifikują się bezpośrednio). Przed dzisiejszym starciem z Hiszpankami swoje zdanie wyraziła grająca w obronie Carolin Simon.

− Bardzo chcemy zagrać w Lidze Mistrzów i oczywiście wiemy, jak ważne są najbliższe dwa mecze. Musimy dać z siebie 100 procent, aby dostać się do fazy grupowej i to właśnie chcemy zrobić. Dobrze przygotujemy się do meczu. Jestem przekonana, że nam się uda – powiedziała Simon.

Przed dzisiejszym spotkaniem z Realem Sociedad swoje zdanie wyraziła również bramkarka Bayernu – Mala Grohs – która kilkoma dobrymi interwencjami uratowała swoje koleżanki przed utratą punktów w zeszłotygodniowym starciu z Eintrachtem Frankfurt.

− Spodziewamy się silnego przeciwnika, który w zeszłym roku wygrał wiele spotkań w lidze. Odpowiednio, będą bardzo odważne i będą chciały mieć piłkę – dodała bramkarka FCB.

− Zakładamy, że przeciwnik mimo wszystko będzie nam odpowiadał. To będzie na pewno emocjonujący, wyrównany mecz – podsumowała Mala Grohs.

Źródło: FCB.de / FCB.tv
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...