DieRoten.pl

Charbonnier: Nuebel jest na bardzo dobrej drodze

24.04.2022, 13:32:49
Ł. Skwiot

Zeszłego lata, klub ze stolicy Bawarii po konsultacjach z Julianem Nagelsamennem, postanowił wypożyczyć do AS Monaco swojego drugiego bramkarza – Alexa Nuebela.

Choć jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się, że Niemiec mógłby wrócić po jednym sezonie (umowa wypożyczenia na dwa lata z opcją skrócenia o rok), to obecnie niemalże pewnym jest, że golkiper pozostanie we Francji na kolejny sezon.

Mimo pewnych problemów na początku sezonu, Alex ustabilizował formę wiosną i stał się kluczowym graczem w zespole AS Monaco. Nie tak dawno temu na temat Nuebela i jego dotychczasowej przygody w Ligue 1 wypowiedział się 55-letni mistrz Świata z 1998 roku – Lionel Charbonnier (również bramkarz) – który podkreślił, że Alexander znajduje się na bardzo dobrej drodze.

− W pierwszej połowie sezonu regularnie był zawodzony przez swoich kolegów z defensywy, którzy często zawodzili w obronie – powiedział Charbonnier.

− We Francji nie jest się przyzwyczajonym do tego rodzaju niemieckich bramkarzy. Pamiętam, jak przed laty Andreas Koepke trafił do Olympique Marsylii i wiązano z nim wielkie nadzieje – dodał.

− Ale on wówczas musiał najpierw przystosować się do nowego otoczenia, zanim spełnił pokładane w nim nadzieje. Fakt, że Nuebel jest stale porównywany do Neuera, niekoniecznie mu pomaga. Jednak Alex znajduje się na bardzo dobrej drodze – podsumował Lionel Charbonnier.

W bieżącym sezonie 2021/22, Alexander Nuebel miał okazję rozegrać łącznie 44 spotkania dla AS Monaco, zaś jego dorobek w tym czasie to 13 czystych kont oraz 45 straconych bramek.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)25.04.2022 08:25
Ciekawe czy nadal jest numerem jeden bo Neuerze.
24.04.2022 20:32
Napewno nie jest na dobrej drodze do bramki Bayernu.
24.04.2022 14:28
Ciekawe czy będzie miał na tyle cierpliwości i poczeka.