DieRoten.pl
Reklama

Cancelo: Sam kiedyś lubiłem oglądać Lahma

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Począwszy od końca stycznia bieżącego roku, zawodnikiem pierwszego zespołu Bayernu Monachium jest 28-letni Joao Cancelo.

Przypominamy, że Portugalczyk trafił do bawarskiego klubu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Manchesteru City. Póki co Joao Cancelo miał okazję rozegrać 11 spotkań dla FCB, zaś jego dorobek w tym czasie to 1 bramka oraz 4 asysty (spędził na boiskach łącznie 580 minut).

W najnowszym wydaniu klubowego magazynu „51”, możemy znaleźć obszerny wywiad z 28-latkiem, który poruszył wiele kwestii związanych z Bayernem i swoim dotychczasowym pobytem w Monachium. Ponadto reprezentant Portugalii odniósł się do porównań swojej osoby do legendarnego Philippa Lahma.

− Miło jest być porównywanym do tak wielkich zawodników - sam kiedyś lubiłem oglądać grę Philippa. Takie nazwisko jest dla mnie punktem odniesienia - bardzo cenię też Daniego Alvesa czy Marcelo z Realu Madryt – powiedział Cancelo.

− Myślę, że muszę jeszcze wiele osiągnąć, aby w końcu dojść do poziomu takiego Philippa Lahma. On wygrał wszystko. Liga Mistrzów to także moje wielkie marzenie i nie odpuszczę, dopóki go nie zrealizuję. Może w tym roku uda się to z Bayernem, nie miałbym nic przeciwko temu – dodał.

Portugalski defensor odniósł się również do kwestii niedawnego wyróżnienia i znalezienia się w Drużynie Roku FIFA. Cancelo zaznaczył przy okazji, że jego ambicją jest zawsze być najlepszym graczem na swojej pozycji na całym świecie.

− To był drugi raz, kiedy zostałem nominowany, a następnie w tym roku udało mi się to osiągnąć. To spełnienie marzeń, ponieważ jako sportowiec wyczynowy zawsze chcesz robić to najlepiej jak potrafisz. Moją ambicją jest zawsze być najlepszym na swojej pozycji i przede wszystkim odnosić sukcesy z drużyną. Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali – podsumował Joao Cancelo.

Źródło: 51 / FCB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...