DieRoten.pl

Z dniem 30 czerwca 2021 roku, z klubu ze stolicy Bawarii odeszło trzech jakże zasłużonych dla FCB zawodników − Jerome Boateng, David Alaba oraz Javi Martinez.

reklama

Przypominamy po raz kolejny, że David Alaba trafił do Realu Madryt, Javi Martinez do katarskiego Qatar SC, zaś Jerome Boateng został zawodnikiem francuskiego Olympique Lyon.

Choć wspomniana wyżej trójka nie gra już w Monachium, to Bayern wciąż jest bliski ich sercu – potwierdzeniem tego może być niedawna wizyta Jerome’a w ośrodku treningowym bawarskiego klubu przy Saebener Strasse.

Jak poinformował niemiecki dziennik „Bild”, nie dalej jak w ubiegłą środę, niemiecki stoper zjawił się w siedzibie FCB, gdzie został poddany leczeniu niegroźnego urazu. Poza tym Niemiec przywitał się i odbył wiele rozmów ze swoimi przyjaciółmi i pracownikami FCB, z którymi spędził blisko 10 lat.

Co do swojej obecnej kariery, to Boa w bieżącym sezonie 2021/22 rozegrał już 5 spotkań dla Olympique, z którym podpisał kontrakt do końca czerwca 2023 roku.

Jerome Boateng

Jerome na Allianz Arenę trafił latem 2011 roku za sumę 13,5 mln € z ekipy Manchesteru City. Niemiec błyskawicznie stał się kluczową postacią Bayernu Monachium. W trakcie swojej przygody z FCB, Boateng wystąpił w 363 meczach, zaś jego dorobek w tym czasie to 10 bramek oraz 25 asyst. Ponadto razem z kolegami sięgnął łącznie po 25 tytułów! 

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama16.10.2021 12:05
16.10.2021 11:28
W żaden sposób mi to nie przeszkadza, ale to trochę dziwne jeśli piłkarz jest aktywny zawodowo i ma profesjonalny klub, to w Lyonie nie mają sztabu medycznego ?