DieRoten.pl

Boateng: Byłem rozczarowany słowami Hoenessa

05.09.2021, 09:49:27

Krótko po zakończeniu letniego okienka transferowego, poznaliśmy w końcu klub, który w przyszłości reprezentować będzie 33-letni Jerome Boateng.

Koniec końców wybór Niemca padł na Olympique Lyon z francuskiej Ligue 1, który niebawem rozpocznie kampanię w rozgrywkach Ligi Europy.

Przy okazji swojego darmowego transferu do OL, Jerome Boateng udzielił wywiadu dla „Sport1”, w którym odniósł się nie tylko do swojej przyszłości, ale i również przeszłości w Monachium. 33-latek nie ukrywa, iż był rozczarowany, kiedy kilka lat temu Uli Hoeness doradził mu zmianę otoczenie klubowego dla własnego dobra.

− Byłem rozczarowany tymi wypowiedziami, zwłaszcza, że jako zawodnik Bayernu byłeś przyzwyczajony do tego, że jesteś wzmacniany z góry. Nigdy mnie to nie zachwyciło, wręcz przeciwnie − powiedział Boateng.

− Wiem, że jestem oceniany inaczej niż inni i muszę z tym żyć. Tak to jest. Dla mnie ważne jest to, że oceniają mnie Ci, którzy uważnie mi się przyglądają. Ale nie chowam urazy. Życzę FCB wszystkiego najlepszego na przyszłość. Ten klub na zawsze pozostanie w moim sercu − mówił dalej.

W tej samej rozmowie były stoper Bayernu Monachium został również zapytany o negocjacje z Lyonem. Jerome zdradził, że w przeciwieństwie do Kimmicha, nie prowadził osobiście rozmów ws. umowy z Francuzami.

− Nie, to było dla mnie trochę trudniejsze. Joshua miał łatwiejszą sytuację (śmieje się). Tolga, mój wieloletni przyjaciel, który zna się na rzeczy, zrobił to za mnie. To było dla mnie ważne − podsumował Jerome Boateng.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)05.09.2021 17:52
Tak czy inaczej czas na odejście Boatenga był odpowiedni. Swoje w Monachium zrobił, czas na świeża krew.
05.09.2021 15:25
Wygląda na to że był już balastem ( źle patrząc na jego zasługi) którego klub kulturalnie chciał się pozbyć.
05.09.2021 14:19
Słowa Hoenessa były totalnie nie potrzebne i w sumie nie smaczne, ale chyba wszyscy zapomnieli że Boateng był daleko od profesjonalizmu w tamtym okresie. Można zatem powiedzieć, że mocno go te słowa zmobilizowały do postępów.
05.09.2021 12:13
Pamiętam długie dyskusje na tej stronie jeszcze sprzed kilkunastu lat, kiedy jak lew broniłem Hoenessa i jego polityki w klubie. Obecnie jednak trudno oprzeć się wrażeniu, iż ten człowiek "nie wie kiedy ze sceny zejść".
05.09.2021 11:02
Co zrobić Uli ma za długi język
05.09.2021 10:48
Były to zupełnie niepotrzebnie wypowiedziane publicznie słowa przez Hoenessa, ale to już przeszłość i nie ma co odgrzewać tego kotleta.
05.09.2021 10:03
Coś się zjebało w momencie kiedy Boateng nie wyszedł świętować zdobycia Pucharu Niemiec w 2019 roku. Bezpośrednio po tym zdarzeniu Hoeness udzielił wypowiedzi, w której stwierdził, że Boateng powinien poszukać nowego klubu. I w tym samym tonie wypowiadał się już później za każdym razem.