DieRoten.pl
Reklama

Bild: Tolisso nie zdąży na Lipsk

fot.
Reklama

Wczorajszy dzień przyniósł nam kilka bardzo pozytywnych informacji odnośnie sytuacji zdrowotnej dwóch zawodników rekordowego mistrza Niemiec.

Mowa o oczywiście o Alphonso Daviesie, który po raz pierwszy od momentu kontuzji kostki pod koniec października, wziął udział w pełnym 90-minutowym treningu z resztą kolegów.

Z informacji ujawnionych przez dziennikarzy niemieckiego dziennika „Bild” wynika, że Hansi Flick wraz ze swoim sztabem będą chcieli powoli wprowadzać Kanadyjczyka do gry, dzięki czemu w połowie grudnia mógłby powrócić do akcji.

Ponadto kolejny ważny krok w swoim procesie rehabilitacyjnym poczynił Joshua Kimmich, który nie tylko zwiększył obciążenie treningowe, ale przede wszystkim odbył lekki trening z piłką. Jeśli mowa o Niemcu, to planowany powrót pomocnika ma nastąpić w styczniu przyszłego roku.

Niestety, ale w przypadku Corentina Tolisso, który przed tygodniem nabawił się urazu mięśniowego w meczu ligowym z VfB Stuttgart, sobotni bój z RB Lipsk wydaje się być jeszcze zbyt wczesnym krokiem i Francuz najpewniej nie zagra w pojedynku z „Bykami”.

Według wspomnianego wyżej źródła mistrz Świata z 2018 roku trenował wczoraj indywidualnie przez 40 minut (biegi i ćwiczenia koordynacyjne) pod czujnym okiem Simona Martinello (trener od rehabilitacji). Na treningu z niewiadomych przyczyn zabrakło Tanguya Nianzou.

Źródło: Bild.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...