DieRoten.pl

Bild: Pożegnanie Hummelsa, Boatenga i Muellera po Euro?

31.12.2019, 12:26:23
Ł. Skwiot

Jak już doskonale wiemy, od kilku miesięcy zarówno Jerome Boateng, Thomas Mueller, jak i również Mats Hummels nie są już powoływani przez Joachima Loewa do niemieckiej kadry.

Joachim Loew wraz ze swoimi sztabem szkoleniowym wiele miesięcy temu postanowił, że wspomniana trójka zawodników nie zostanie już powołana za jego kadencji. Ma to rzecz jasna związek z zachodzącą w kadrze niemieckiej wymianą pokoleniową.

Choć od czasu do czasu spekuluje się, że Mats Hummels może jeszcze wrócić do reprezentacji, zwłaszcza że Niklas Suele zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i jego występ na Euro stoi pod znakiem zapytania, to selekcjoner "Die Mannschaft" wielokrotnie podkreślał, że nie zmieni swojej decyzji.

Według najnowszych doniesień niemieckiego dziennika "Bild", Niemiecki Związek Piłki Nożnej planuje zorganizować pożegnalny mecz dla Jerome'a Boatenga, Matsa Hummelsa oraz Thomasa Muellera, na wypadek gdyby oficjalnie ogłoszono ich odejście z reprezentacji.

Póki co nie podano żadnych konkretnych terminów, ale wedle doniesień spotkanie to miałoby najwcześniej odbyć się po mistrzostwach Europy w 2020 roku.

Wspomniana trójka zawodników nie chciała skomentować, czy zgodzą się na zaproszenie oraz czy są nadal źli na Loewa i jego decyzję. Niemniej jednak Oliver Bierhoff pozostaje w stałym kontakcie z piłkarzami.

źródło: Bild
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama31.12.2019 23:09
grzebie w Jajach i robi jaja sobie trener
31.12.2019 18:08
Ładnie chcą Ich upokorzyć. Najpierw wyrzucają z kadry a teraz wielkie pożegnanie. Mam nadzieję że nie dojdzie do tego.
31.12.2019 17:45
Thomasowi miejsce w kadrze się należy.
31.12.2019 17:33
Ja na miejscu piłkarzy nie przyjął bym zaproszenia. Teraz to wygląda tak jakby Low chciał naprawić swój błąd.
31.12.2019 16:18
A mi się coś wydaje, że całkiem niedawno widziałem jakaś wypowiedź Joachima z której wynikało,że droga do kadry na Euro nie jest dla nich całkiem zamknięta...teraz z nich zrezygnował bo potrzebny był czas i praktyka gry dla młodych zawodników...coś w tym guście powiedział.
31.12.2019 13:04
Należy im się jak mało komu. Mecz w Monachium i jakaś fajna drużyna przeciwna - może Brazylia albo Argentyna.
31.12.2019 12:32
Thomas w tum sezonie pokazał że miejsce na euro mu się należy, nawet jako rezerwowemu. Mats też jest niezbędny szczególnie w obliczu kontuzji

reklama