DieRoten.pl

Bild: Goretzka wróci do XI na mecz z Węgrami

22.06.2021, 10:50:51
FotoOlimpik

Po porażce z Francuzami w pierwszym meczu, podopieczni Joachima Loewa wzięli się w garść i zasłużenie pokonali kilka dni temu Portugalię aż 4:2.

Niestety wysoka wygrana z Portugalią została przypłacona kilkoma urazami i problemami kadrowymi w niemieckiej reprezentacji. Choć Robin Gosens powrócił już do treningów po niegroźnym urazie, to kwestią otwartą pozostaje z kolei występ Thomasa Muellera. 

Nie dalej jak wczoraj niemieckie media poinformowały, że wychowanek bawarskiego klubu nabawił się kontuzji kolana w meczu z Portugalczykami i opuści najbliższy pojedynek z Węgrami, zaś jego potencjalny występ w starciu 1/8 finału EURO stoi pod znakiem zapytania. 

Niemniej jednak oficjalny portal Niemieckiego Związku Piłki Nożnej podkreślił, iż nic jest jeszcze pewne, zaś sztab medyczny będzie bacznie obserwował postępy Niemca, dlatego też jego gra w jutrzejszym meczu pozostaje otwarta. Gdyby 31-latek nie mógł jednak zagrać, to gotowy jest już Leon Goretzka. 

 Znów jestem w doskonałej formie i jestem gotów zagrać od samego początku w nadchodzącym meczu. Sposób, w jaki Thomas poruszał się w basenie – nie wykluczałbym jego występu. Znam jednak tę pozycję, bo grałem tam i jestem pewien, że sobie tam poradzę. Mam jednak nadzieję, że Thomas będzie mógł zagrać – powiedział wczoraj Goretzka. 

Niemniej jednak według informacji “Bilda”, Thomas mimo wszystko nie zagra, zaś jego miejsce w wyjściowej jedenastce zajmie Leon Goretzka, który zająłby pozycję wycofanego napastnika lub zostałby ustawiony w środku pola. 

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama22.06.2021 22:17
Myślę że jutro wybiegnie w pierwszym składzie.
22.06.2021 13:43
Niech powoli rozgrywa się Goretzka, a Mueller spokojnie wykuruje się na fazę pucharowa.