Bild: Dotychczasowi „przegrani” u Nagelsmanna

Dokładnie 1 lipca 2021 roku ekipę rekordowego mistrza Niemiec jako nowy trener przejął Julian Nagelsmann, który wcześniej przez dwa lata pracował w RB Lipsk.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe 2,5 miesiąca pracy, Nagelsmann miał okazję współpracować już z dużą grupą piłkarzy, wśród których można wymienić również sporo talentów z Campusu. Niemniej jednak skupiając się tylko na pierwszym zespole, dziennik „Bild” przygotował listę dotychczasowych „przegranych” u Juliana, którzy póki co nie odgrywają żadnej roli z różnych względów.

Mickael Cuisance

Francuz do tej pory zagrał tylko 45 minut z Bremer SV, zaś w ostatnich meczach ligowych nie znalazł się nawet na ławce. Dwa dni temu kontuzjował Ulreicha, którego czeka 6-8 tygodni przerwy. Tydzień temu niemalże doprowadził do kontuzji Marcela Sabitzera… Po poniedziałkowym treningu Cuisance odbył długą i poważną rozmowę z Julianem Nagelsmannem. Pod względem taktycznym Mickael wciąż ma braki.

Bouna Sarr

W meczu z Bochum Josip Stanisic wystąpił jako prawy obrońca. Sarr wszedł dopiero w 62. minucie. Francus jest obecnie tylko numerem 3 na pozycji prawego defensora. W bieżącym sezonie 29-latek spędził na boiskach 137 minut (wszystkie rozgrywki).

Omar Richards

Anglik wciąż podejmuje zbyt duże ryzyko w swojej grze. Jego dotychczasowy dorobek to 90 minut w Pucharze Niemiec i 45 przeciwko Bochum. Nagelsmann zapowiedział jednak, że jeśli Omar poprawi się, to będzie otrzymywał więcej szans.

Corentin Tolisso

Słabe EURO, zakażenie koronawirusem, po czym kontuzja łydki i uporczywe problemy z mięśniami sprawiły, że Francuz nie odgrywa obecnie żadnej roli i opuścił już wiele spotkań. Jego dorobek w tym sezonie to raptem 131 minut.

Marc Roca

Podczas poniedziałkowego treningu Roca doprowadził do urazu Musiali. W meczu z Bochum nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. Do tej pory nie zagrał ani minuty u Nagelsmanna, ale pod uwagę trzeba wziąć fakt, że przez kilka tygodni leczył kontuzję kostki.

Źródło: Bild.de