DieRoten.pl

Bierhoff: Trzeba uspokoić sytuację wokół Wannera

19.02.2022, 06:41:04

Wskutek problemów kadrowych na początku 2022 roku, przed wielką szansą na zaprezentowanie swojego talentu stanął młodziutki, zaledwie 16-letni Paul Wanner.

16-latek zadebiutował nawet w przegranym 1:2 meczu z Borussią M'Gladbach na początku stycznia i od tamtej pory pełni nieodłączną część pierwszego zespołu, gdzie trener Julian Naglesmann bardzo wysoko ceni utalentowanego wychowanka bawarskiego klubu. 

Co więcej kilka tygodni temu potwierdzeno również doniesienia prasowe względem dalszej przyszłości Paula Wannera, albowiem monachijczycy uzgodnili z nim warunki długoterminowego kontraktu (nie ujawniono na jak długo, ale spekuluje się o umowie do końca czerwca 2026 roku).

W ostatnim czasie wokół młodego zawodnika Bayernu panował niemały szum, dlatego też podczas niedawnego wywiadu dla niemieckiego ,,Sky" o rozwagę i zachowanie spokoju w sprawie utalentowanego pomocnika poprosił menadżer kadry narodowej Niemiec, czyli Oliver Bierhoff. 

Oliver Bierhoff o Paulu Wannerze: To miłe, gdy tak młody zawodnik wzbudza sensację. Ale musisz spróbować uspokoić to wszystko jeszcze raz. Bo na Paulu skupiona jest zbyt wielka uwaga (…). Nie można jednak jeszcze porównywać jego talentu z Jamalem Musialą – powiedział Bierhoff. 

– Jamal pokazał to na innym poziomie. Jednak Paul to wyjątkowy talent – dlatego nieustannie będziemy się o niego mocno starać i mamy nadzieję, że będziemy mogli z nim kontynuować tę drogę z powodzeniem. Ale – wszystko krok po kroku – podsumował Oliver Bierhoff.

Licząc wszystkie rozgrywki w sezonie 2021/22 (wszystkie zespoły), to Paul Wanner wystąpił łącznie w 20 spotkaniach,  w których miał udział przy 6 bramkach (3 gole i 3 asysty).

źródło: Sky
Login

GabrielStach

Wspieraj twórczość autora:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)24.02.2022 17:13
Oby coś z niego było w przyszłości.
19.02.2022 13:07
Trudno się z nim nie zgodzić, tak młodemu graczowi to może tylko zaszkodzić!!
19.02.2022 08:13
Niezły hipokryta, bo sam ten szum robi i teraz jeszcze będzie wywierał presję w kwestii wyboru reprezentacji.