DieRoten.pl

Bayern znalazł następcę Rafinhii?

05.02.2018, 10:08:37
Photogenica

Temat odejścia Rafinhii z Bayernu Monachium był już poruszany ostatnimi tygodniami dosyć często. Na ten moment nie wiadomo jeszcze jaka przyszłość czeka Brazylijczyka.

Za przedłużeniem umowy z doświadczonym Brazylijczykiem jest między innymi Jupp Heynckes, który ceni sobie usługi Rafinhii i jego uniwersalność na bokach obrony. Niewykluczone jednak, że dla Brazylijczyka będzie to ostatni sezon gry dla Bayernu.

Sam Rafinha ma mieć kilka ofert gry dla zespołów z czołowych lig w Europie. Co więcej obrońca chciałby także powrócić do swojej ojczyzny, gdzie przebywa jego rodzina. Wszystko powinno się wyjaśnić w najbliższych tygodniach i miesiącach − FCB miało już wstępnie rozpocząć negocjacje.

Gdyby jednak Rafinha zdecydował się opuścić, to monachijczycy zdaje się szykują w zanadrzu plan awaryjny, którym będzie ściągnięcie nowego prawego obrońcy i zamiennika dla Joshuy Kimmicha. Magazyn "Kicker" informuje, że na radarze "Bawarczyków" miał znaleźć się 18-letni Diogo Dalot z FC Porto.

Wyceniany na 600 tysięcy euro Portugalczyk ma zawartą w umowie klauzulę odstępnego, która wynosi 20 milionów euro. Jednakże monachijczycy nie chcą płacić tak dużej sumy pieniędzy za potencjalnego następcę Rafinhii w FCB.

Zawodnik drugiej drużyny Porto ma już na swoim koncie 24 występy w tym sezonie, zaś jego dorobek, który jak na defensora robi wielkie wrażenie to 4 bramki oraz 5 asyst. Obecna umowa Dalota z portugalskim zespołem obowiązuje do końca czerwca 2019 roku.

źródło: Kicker.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama05.02.2018 16:06
ta jasne talentem, chyba pokroju Sanchesa...hehe
05.02.2018 12:12
Patrząc na statystyki to mamy do czynienia z wielkim talentem i powinniśmy go kupić, może nie od razu jako następca Rafinhy, ale jako przyszłość.
05.02.2018 10:47
Prędzej Bayern zrobi wszytko by przedłużyć kontrakt z Kimmichem niż kupią 18-latka za 20 mln :) FCBM!
05.02.2018 10:37
Chyba, że nie to transfer zmiennika Kimmicha tylko jego następca. Bo z tego co mi wiadomo to kontrakt nowy nie został jeszcze podpisany,
05.02.2018 10:28
Rezerwowy obrońca za 20mln i to do tego jeszcze młodzian bez niemieckiego chętny do grzania ławy?
C'mon.

reklama