Hertha 1:3 FCB - Bayern z mistrzostwem Niemiec!

Piłkarze Bayernu Monachium przypieczętowali dziś swój dwudziesty czwarty tytuł mistrza Niemiec pokonując Herthę BSC 3:1! Nikt wcześniej w historii Bundesligi nie sięgnął po mistrzowską paterę tak wcześnie! Dla przypomnienia warto odnotować, że dla podopiecznych Pepa Guardioli było to dziewiętnaste ligowe zwycięstwo z rzędu oraz pięćdziesiąty drugi mecz bez porażki na niemieckich boiskach.

76,197 osób oglądało dzisiejsze spotkanie na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Monachijczycy szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie po strzałach Toniego Kroosa i Mario Goetze, przez co losy meczu zostały praktycznie rozstrzygnięte już w pierwszym kwadransie gry. Bawarczycy po tych bramkach zwolnili tempo pojedynku i spokojnie starali się rozgrywać piłkę na połowie Berlińczyków.

Zawodnikom Starej Damy w drugiej połowie udało się zdobyć bramkę kontaktową, gdy rzut karny pewnie wykonał Adrian Ramos. Kolumbijczyk chwilę wcześniej był faulowany przez Rafinhę. Gol ten podrażnił ambicję Bawarczyków, którzy za wszelką cenę starali się zdobyć trzecią bramkę w tym spotkaniu. Udało się to w 79.minucie, kiedy Franck Ribery pewnym strzałem pokonał Thomasa Krafta.

25 zwycięstw na 27 ligowych spotkań...Oznacza to, że monachijczycy mają obecnie na swoim koncie 77 punktów i aż 25 przewagi nad drugą w tabeli Borussią Dortmund, która dziś zremisowała z Schalke 04 w Revierderby. Do zdobycia pozostało jeszcze 21 punktów. Na Bayern czeka teraz ligowy pojedynek z Hoffenheim na Allianz Arenie.

Dante, Goetze i Rafinha wracają do składu

Pep Guardiola dokonał trzech zmian w porównaniu do ostatniego spotkania z FSV Mainz. Dante zastąpił Javiego Martineza w środku obrony, Mario Goetze zajął miejsce Francka Ribery'ego, a Rafinha pojawił się w wyjściowej jedenastce w miejsce Mario Mandzukicia.

Hertha BSC 1-3 FC Bayern

Hertha: Kraft - Pekarik, Brooks, Janker, van den Bergh - Ndjeng, Kobiashvili(64.Niemeyer), Mukhart(71.Ronny), Skjelbred, Schulz - Ramos(87.Wagner)

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm, Schweinsteiger(64.Thiago) - Robben(54.Ribery), Kroos, Goetze - Mueller(54.Mandzukić)

Ławka: Starke - van Buyten, Shaqiri, Pizarro

Sędzia: Marco Fritz

Widzów: 76,197(pełny stadion)

Źółte kartki: Skjelbred