DieRoten.pl
Reklama

Bayern ustanawia nowy rekord w Europie!

fot.
Reklama

Mistrzowie Niemiec są nie do zatrzymania pod wodzą Hansiego Flicka. Nie dalej jak w ubiegły czwartek monachijczycy ustanowili kolejny rekord na europejskiej scenie.

Jak już doskonale wiemy „Bawarczycy” pokonali w finale Superpucharu Europy drużynę Sevilli 2:1. Bramki dla klubu ze stolicy Bawarii zdobywali wtedy kolejno Leon Goretzka oraz Javi Martinez.

Bayern może mieć wielkie powody do dumy. Czwartkowa wygrana monachijczyków nad zdobywcami Ligi Europy była dokładnie 23. zwycięstwem FCB z rzędu! Tym samym podopieczni Hansiego Flicka ustanowili nowy rekord w pięciu topowych ligach w Europie, albowiem do tej pory żaden inny klub nie dokonał tej sztuki!

Wcześniej monachijczycy dzierżyli ten rekord wspólnie z Realem Madryt, który pod wodzą Carlo Ancelottiego w sezonie 2014/15 wygrał 22 mecze z rzędu. Jak prezentuje się wyczyn „Gwiazdy Południa” w liczbach? Odpowiedź znajdziecie poniżej:

− 23 zwycięstwa
− 78 zdobytych bramek
− 16 straconych bramek

Mistrzowie Niemiec prezentuje się nie tylko doskonale w ofensywie, ale i również w defensywie są bardzo stabilni − dowodem na to może być fakt, iż Manuel Neuer zachował 12 czystych kont na 23 ostatnie mecze.

Muszę to przyznać otwarcie, mentalność tego zespołu jest po prostu czymś sensacyjnym! − powiedział w czwartek Hansi Flick.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...