DieRoten.pl
Reklama

Bayern straci utalentowanego Aydina?

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

We wszystkich młodzieżowych zespołach Bayernu wyróżnić można młodych i niezwykle utalentowanych piłkarzy, którym już teraz wróży się wielką przyszłość.

Niemniej jednak wielu z nich mimo treningów przy Saebener Strasse, ma niewielkie szanse, aby przebić się do pierwszej drużyny, jako że w zespole Tuchela panuje ogromna konkurencja na wszystkich pozycjach.

Zawodnikiem takim bez wątpienia jest utalentowany Eyup Aydin, który mimo częstych sesji treningowych z Thomasem Muellerem i spółką, występuje regularnie w Bayernie II, gdzie odgrywa wręcz kluczową rolę u Holgera Seitza.

Z informacji ujawnionych przez niemiecki portal „Sky” możemy dowiedzieć się, że Niemiec o tureckim pochodzeniu wzbudził spore zainteresowanie w całych Niemczech, zaś oprócz drugoligowych klubów, jego sytuację mają też śledzić między innymi Borussia M’Gladbach czy Werder Brema.

Sam pomocnik jest gotowy do zmiany otoczenia klubowego i podjęcia się kolejnego ważnego kroku w swojej karierze. Póki co nie podjęto jednak żadnej decyzji w jego sprawie. Choć jego umowa obowiązywała do końca czerwca 2023 roku, to FCB skorzystało z opcji przedłużenia kontraktu o jeden rok.

Dziennikarze wspomnianego wyżej źródła informują, że „Bawarczycy” są gotowi sprzedać swojego wychowanka za nieco mniej niż 1 mln euro (najpewniej z zachowaniem sobie opcji wykupu w przyszłości). Jeśli natomiast mowa o sezonie 2022/23, to Eyup w 24 meczach dla Bayernu II zdobył 3 bramki ora zaliczył 4 asysty. Jego szacunkowa wartość to około 800 tysięcy euro.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...