DieRoten.pl
Reklama

Bayern stara się ponownie o Palhinhę!

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Mając na uwadze najnowsze doniesienia niemieckiej prasy, Bayern Monachium ma pracować nad transferem kolejnego zawodnika, tym razem na środek pola.

Jak już informowaliśmy wcześniej, monachijczycy najpewniej sprowadzą tego lata Jonathana Taha, z którym klub zdążył już osiągnąć słowne porozumienie. Niemiec nie podjął jeszcze decyzji, ale ma to nastąpić po EURO. Zdaniem wielu dziennikarzy, szanse na transfer stopera do FCB są bardzo wysokie.

Z kolei jak dziś poinformował portal „Sky”, szefowie rekordowego mistrza Niemiec mają pracować ponownie nad sprowadzeniem Joao Palhinhii z Fulham! Z ustaleń dziennikarza Floriana Plettenberga wynika zarazem, że Portugalczyk jest obecnie głównym kandydatem „Bawarczyków” na środek pola.

Reporter podkreślił, że pomiędzy klubem a piłkarzem zawarto już w zasadzie ustne porozumienie – wszelkie warunki kontraktu zostały ustalone zeszłego lata. Sam 28-latek jest przekonany co do transferu na Allianz Arenę.

40-45 mln euro?

Według wspomnianego wyżej źródła, monachijczycy prowadzą już rozmowy z Fulham w tej sprawie. Mówi się, że bawarski klub jest gotów zaoferować obecnie od 40 do 45 milionów euro (zeszłego lata kwota ta była większa o blisko 20 milionów euro).

Przekonany do jakości, doświadczenia i umiejętności Portugalczyka jest również Vincent Kompany, czyli nowy trener „Gwiazdy Południa”. Belg jest zdania, że Joao jest odpowiednim piłkarzem i wzmocnieniem środka pola Bayernu. Ponadto przekonani do Palhinhii są również Max Eberl oraz Christoph Freund.

Joao Palhinha

W minionym sezonie 2023/24, Joao rozegrał dla Fulham łącznie 39 spotkań, w których to strzelił 4 bramki oraz zanotował 1 asystę. Warto wspomnieć, że szacunkowa wartość Palhinhii według portalu „Transfermarkt.de” to 55 milionów euro.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...