DieRoten.pl
Reklama

Młody talent bardzo blisko Bayernu!

fot. J. Plenio / Pexels
Reklama

Według niemieckich mediów "Bawarczycy" są bliscy sfinalizowania transferu 17-letniego Nestory'ego Irankundy.

Parę dni temu "Sport Bild" informował, że Bayern jest bardzo zainteresowany pozyskaniem młodziutkiego zawodnika Adelaide United. Z Australii z kolei płynęły głosy, że Irankunda jest już "przyklepany" przez monachijczyków, a porozumienie zostało osiągnięte.

Informacje te w dużej mierze potwierdził Kerry Hau. Dziennikarz "Sport1" zaznaczył, że rekordowy mistrz Niemiec prowadzi bardzo pomyślne rozmowy z australijską drużyną. Jednak transfer ten nie oznacza, że 17-latek będzie od przyszłego sezonu występował w Monachium. Taki scenariusz ma się ziścić dopiero w kampanii 2024/25. Do tego czasu Australijczyk będzie najpewniej wypożyczony. Pytanie teraz pozostaje, gdzie?

Jak podaje Kerry Hau, możliwości są dwie. Pierwszą z nich jest pozostanie jeszcze na rok w Adelaide United, drugą zaś – wykorzystanie zawartej umowy z Los Angeles FC i wysłanie Nestory'ego do Stanów Zjednoczonych, z których przecież na Allianz Arenę trafiał między innymi Alphonso Davies.

W tym sezonie Irankunda wystąpił w A-League w 19 spotkaniach, w których zdążył strzelić 5 bramek i zanotować 2 asysty. Jego wartość rynkowa – według serwisu "Transfermarkt" – wynosi 350 tysięcy euro, niemniej Nestory postrzegany jest jako spory talent.

Źródło: Kerry Hau / Sport1
FJankowski

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...