DieRoten.pl
Reklama

Bayern przekazał 500 tys. € na Fundację Beckenbauera

fot. © 360ber / Photogenica
Reklama

Niestety, ale 7 stycznia 2024 roku odszedł z tego świata jeden z największych piłkarzy w historii światowego futbolu – Franz Beckenbauer.

Wczoraj z kolei przy okazji spotkania Bayernu z Realem w półfinale Ligi Mistrzów, kibice rekordowego mistrza Niemiec przygotowali specjalną choreografię ku czci legendarnego piłkarza FCB i kadry narodowej Niemiec.

Ponadto tuż przed rozpoczęciem spotkania, szefowie bawarskiego klubu przekazali czek na 500 tysięcy euro na rzecz Fundacji Franza Beckenbauera – kwota ta została zebrana z aukcji specjalnych koszulek z napisem „Danke Franz”, które piłkarze nosili na cześć „Kaisera” w meczu ligowym z Hoffenheim, sprzedaży artykułów merchandisingowych i licznych darowizn od fanów.

− W imieniu Fundacji Franza Beckenbauera chcielibyśmy z całego serca podziękować za tę fantastyczną darowiznę – powiedziała Heidi Beckenbauer.

− Franz przez lata wspierał ludzi w potrzebie. Jesteśmy bardzo wdzięczni i mamy zaszczyt kontynuować jego pracę w Fundacji – podsumowała żona Franza Beckenbauera.

W trakcie swojej kariery piłkarskiej, Beckenbauer wystąpił w 582 meczach, zaś jego dorobek to 74 bramki oraz 75 asyst. Ponadto razem z kolegami z Bayernu sięgnął po 15 tytułów (w tym 3x Ligę Mistrzów).

Warto również wspomnieć, że Franz dwukrotnie zdobywał Złotą Piłkę. Oprócz sukcesów jako zawodnik, legendarny „Cesarz” święcił też liczne sukcesy jako trener, prezes oraz prezydent „Bawarczyków”.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...