Bayern pokonał Kickers Offenbach w charytatywnym sparingu

Mistrzowie Niemiec mają za sobą ostatni sparing w tej rundzie. Podopieczni Carlo Ancelottiego grali wczoraj na wyjeździe z Kickers Offenbach.

Bayern Monachium wczorajszego wieczoru rozegrał swój ostatni sparing w tej rundzie. Mistrzowie Niemiec mierzyli się bowiem na wyjeździe z ekipą Kickers Offenbach.

Warto mieć na uwadze, że cały dochód ze sprzedaży biletów i nie tylko został przekazany zespołowi z Offenbach, któremu grozi bankructwo, dlatego też "Bawarczycy" za wszelką cenę chcą uratować ten klub o jakże bogatej tradycji i wielkiej historii.

Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem podopiecznych Carlo Ancelottiego, którzy pokonali swoich rywali 4:1. Jak się dowiadujemy za pośrednictwem oficjalnego serwisu FCB Kickersi otrzymają blisko 500,000 tysięcy euro pomocy.

To część naszej tradycji i kultury. Uli Hoeness i Karl-Heinz Rummenigge ustabilizowali markę Bayernu jako klubu pomagającego tym mniejszym. Tak było w przeszłości i tak też będzie w przyszłości. To dobra sprawa skomentował po meczu Hasan Salihamidzic.

W pojedynku z Kickers Offenbach Carlo Ancelotti musiał sobie radzić ogółem bez 14 podstawowych zawodników pierwszego zespołu – mimo to Włoch bez najmniejszych problemów zestawił bardzo silną jedenastkę.

Oprócz wielu juniorów i zawodników drugiej drużyny "Carletto" miał do swojej dyspozycji takich graczy jak Manuel Neuer, Sven Ulreich, Javi Martinez, Rafinha oraz Franck Ribery, który w końcówce spotkania zdobył przepiękną bramkę z rzutu wolnego.

Zgodnie z przewidywaniami Bayern całkowicie zdominował swoich rywali z Offenbach. Na pierwszą bramkę 20,500 widzów zgromadzonych na Sparda-Bank-Hessen-Stadion musiało czekać tylko 12 minut, kiedy to Franck Ribery wyłożył idealną piłkę do Kwasiego Okyere Wriedta, który bez najmniejszych problemów wpakował piłkę do siatki.

Zaledwie pięć minut później "Bawarczycy" podwyższyli na 2:0 za sprawą samobójczego trafienia Benjamina Kirchhoffa. W kolejnych minutach Ribery i spółka mieli jeszcze okazję podwyższyć prowadzenie, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie do przerwy.

Po zmianie stron Carlo Ancelotti dokonał zaledwie jednej zmiany, kiedy to Manuela Neuera zastąpił Sven Ulreich. Z kolei trener gospodarzy – Oliver Reck – zmienił całą jedenastkę. W 59. minucie gry swojego drugiego gola zaaplikował Wriedt. Z kolei trzy minuty później zespół z 4. ligi niemieckiej mógł świętować zdobycie swojej bramki na 3:1, kiedy to Ulreicha pokonał Serkan Goecer.

Mistrzowie Niemiec kontrolowali dalszą część spotkania, zaś zwieńczeniem tego sparingu było przepiękne trafienie Francka Ribery w 90. minucie spotkania. Ostatecznie mecz w Offenbach zakończył się 4:1. Przyjaznej atmosfery zarówno na trybunach jak i na boisku nie brakowało.

Kickers Offenbach 1:4 (0:2) FC Bayern

Bramki: 0-1 Wriedt (12'), 0-2 Kirchhoff (18'), 0-3 Wriedt (59'), 1-3 Goecer (62'), 1-4 Ribery (90')

FC Bayern: Neuer (Ulreich 46') - Rafinha, Mai (Nitzel 61'), Martínez, Koehn (Rieg 61') - Dorsch, Tarnat (Pudic 61') - Frantzke (Tuerkkalesi 61'), Benko (Obermair 61'), Ribery - Wriedt (Crnicki 61')