Bayern II z kolejnym zwycięstwem!

Nie dalej jak w ubiegłą sobotę swoje kolejne spotkanie w rozgrywkach trzeciej ligi niemieckiej rozegrała druga drużyna Bayernu Monachium, którą prowadzi Sebastian Hoeness.

FCB II

FC Bayern II 1:0 (1:0) FC Hansa Rostock

Podobnie jak przed tygodniem druga drużyna Bayernu Monachium pokazała się z dobrej strony w ostatnim meczu ligowym. Tym razem w ostatniej kolejce trzeciej ligi niemieckiej podopieczni Sebastiana Hoenessa pokonali na własnym podwórku Hansę Rostock 1:0.

Bramkę na wagę zwycięstwa z rzutu karnego, jeszcze w pierwszej połowie zdobył niezawodny Kwasi Okyere Wriedt. Dzięki tej wygranej monachijczycy awansowali na dwunastą lokatę w tabeli 3. Ligi. Do liderów z Duisburga ekipa FCB II traci obecnie 14 oczek.

− Jestem dumny z zespołu! Zagrali w pełni skoncentrowani. Ogółem rzecz biorąc to było zasłużone zwycięstwo. Ponownie zagraliśmy na zero z tyłu. To daje podstawy na naszą dalszą pracę – powiedział po meczu Hoeness.

W porównaniu do wygranej sprzed tygodnia, trener „Bawarczyków” zdecydował się na kilka zmian w wyjściowej jedenastce. Bayern rozpoczął zawody bardzo odważnie – już w pierwszej minucie na 1:0 mógł trafić Wriedt. W kolejnych minutach swojego szczęścia próbowali kolejno Dajaku oraz dwukrotnie Kern. Z kolei w 28. minucie arbiter główny po zagraniu piłki w polu karnym, podyktował jedenastkę na korzyść monachijczyków. Do rzutu karnego podszedł Wriedt, który z zimną krwią wpakował piłkę do siatki. Nieco później goście również zostali nagrodzeni jedenastką, ale szczęśliwie dla bawarskiego klubu Pepic fatalnie przestrzelił. Wynik nie uległ już zmianie i obie strony udały się na przerwę.

Po wznowieniu gry podopieczni Sebastiana Hoenessa w dalszym ciągu przeważali i kreowali kolejne okazje bramkowe – już w 48. minucie Kwasi Wried mógł podwyższyć na 2:0, ale golkiper Hansy popisał się świetną interwencją. Po godzinie gry na boisku zameldował się wracający po półrocznej przerwie Jeong (latem trafił do Fryburga). W późniejszym okresie „Bawarczycy” w krótkim odstępie czasu wypracowali sobie trzy dogodne sytuacje, ale Kuehn, Welzmueller oraz Kern zawiedli. W końcówce spotkania goście robili co w swojej mocy, aby przynajmniej wyrównać, lecz wynik nie uległ już zmianie i Bayern dowiózł trzy punkty do końca.

Bayern II: Fruechtl - Yilmaz, Richards, Mai, Koehn - Kern (85’ Feldhahn), Stiller, Welzmueller - Batista-Meier (62’ Jeong), Wriedt, Dajaku (75’ Kuehn)

Bramki: 1:0 Wriedt (28’)

Na przygotowania do kolejnego meczu podopieczni Sebastiana Hoenessa będą mieli kilka dni, albowiem już w najbliższą sobotę czeka ich wyjadowe starcie z Viktorią Koeln (16. miejsce w tabeli). Początek meczu o 14:00.

Źródło: Własne / FCB.de