DieRoten.pl

Bayern i FFF reagują na rasistowskie ataki na Comana

21.12.2022, 12:14:33
Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com

W ubiegłą niedzielę odbył się finałowy pojedynek pomiędzy Francją a Argentyną w ramach mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze.

Jak już informowaliśmy wcześniej, ostatecznie Puchar Świata przypadł Argentyńczykom, którzy po bardzo emocjonujących 120 minutach, pokonali Francuzów w konkursie rzutów karnych i po 36 latach ponownie triumfowali na mistrzostwach świata.

Niestety, ale jedną z jedenastek zmarnował skrzydłowy Bayernu Monachium – Kingsley Coman – na którego po spotkaniu wylała się ogromna fala krytyki i hejtu w mediach społecznościowych. Jakby tego było mało, to pod jego postami pojawiło się również wiele rasistowskich wyzwisk…

Krótko po tym, mistrzowie Niemiec zamieścili w sieci wpis, w którym potępili ostatnie wydarzenia i wyrazili pełne wsparcie dla swojego pomocnika.

Ponadto jak poinformował wczoraj francuski „L’Equipe”, Francuska Federacja Piłkarska zdecydowała podjąć się odpowiednie kroki prawne w celu ukarania wszystkich osób, które w mniejszym lub większym stopniu dopuściły się rasistowskich obelg względem Comana i kilku innych zawodników reprezentacji narodowej Francji.

− Dziękuję wszystkim za Wasze miłe wiadomości. To była niesamowita podróż i możemy być dumni z tego, co osiągnęliśmy. Rozczarowany i smutny, ale na pewno nie pokonany. Jedno jest pewne – wrócimy – napisał dziś Coman w social mediach.

 

źródło: L'Equipe / FCB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)22.12.2022 16:08
@LoganOx już wszyscy na tej stronie wiedzą, że jesteś rasistą i naprawdę nie musisz się tym chwalić w każdym tego typu newsie.
21.12.2022 22:07
chciałbym tylko przypomnieć, że we Francji prawica skupiona wokół Marine Le Pen to 30-40% Francuzów. Wielu z nich ma swoje zdanie co do "afryknizacji" swego kraju i reprezentacji Francji w piłce nożnej.
Nie tak dawno bo rok temu jakiś murzyn reprezentujący Anglię też nie strzelił karnego (rushford chyba) i nawet w tym kraju poprawności politycznej która ociera sie o granice absurdu wylał się hejt na murzyna i groźby śmierci.

Edytowano : 2022-12-21 22:09:09

a nawet 3 murzynów: Rashford, Sancho, Saka. Biali strzelili: Kane, Maguire a murzyni nie strzelili.
21.12.2022 17:39
To nie ma znaczenia który mamy wiek, człowiek jest taką istotą że się nie zmienia, taka natura!! Jest to smutne ale tak jest i to się nie zmieni.
21.12.2022 13:31
Niestety, XXI wiek, ale mentalność wielu bydlaków wprost ze średniowiecza.
21.12.2022 12:39
Jak widać niektórzy wciąż nie nadążają za cywilizacją. Kretyni i idioci, a nie kibice.
21.12.2022 12:36
Wytępić rasizm i nie tylko ze stadionów.