Bawarczycy w reprezentacjach

We wczorajszych meczach reprezentacyjnych zagrało dwóch Bawarczyków:  Arjen Robben i Mehdi Benatia.

Robben i jego Holandia ulegli reprezentacji Islandii 2:0. Pierwszego gola w 10. minucie dla Islandii strzelił Gylfi Sigurdsson. Po niepotrzebnym faulu Stefana de Vrija w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny. Skrzydłowy Bayernu i jego zespół ruszyli do odrabiania strat, jednak obrona przeciwników była nie do przejścia. Na przerwę Oranje schodzili ze stratą dwóch bramek. Po przerwie to Islandczycy byli bliżej zdobycia kolejnych bramek, ale nie udało im się.

Z kolei Mehdi Benatia i jego reprezentacja pokonała 3:0 Kenię. Nowy nabytek klubu z Monachium spisywał się w środku obrony świetnie. Gospodarze zdominowali przeciwników, pierwszego gola w ostatnim kwadransie strzelił Mehdi Kernas (77), następnie Mbark Boussoufa (85) oraz Mohsin Yajour (88). Benatia, pełniący rolę kapitana, rozegrał pełne 90 minut.