DieRoten.pl

Najbliższe kilka dni okaże się kluczowymi w przypadku sytuacji kadrowej Bayernu Monachium, a zwłaszcza w kwestii najlepszego strzelca ekipy rekordowego mistrza Niemiec.

Nie dalej jak wczoraj Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że do Monachium przedwcześnie powróci Robert Lewandowski, który doznał urazu więzadła pobocznego w kolanie. Według sztabu medycznego polskiej reprezentacji leczenie potrwa od 5 do 10 dni.

Z informacji ujawnionych przez niemiecki „Abendzeitung Muenchen” możemy dowiedzieć się, że 32-latek wczoraj powrócił do Monachium, gdzie następnie zostanie poddany dalszym badaniom oraz leczeniu przez fizjoterapeutów „Gwiazdy Południa”.

Jeśli jednak najlepszy strzelec „Bawarczyków” nie będzie mógł zagrać w najbliższym szlagierowym pojedynku z RB Lipsk, to według dziennikarza Maximiliana Kocha, trener Flick będzie miał kilka opcji do zastąpienia Polaka.

Choupo-Moting, Mueller czy model reprezentacji Niemiec?

Eric Maxim Choupo-Moting mógłby zagrać jako klasyczna dziewiątka, gdzie ma już przecież wielkie doświadczenie. Ponadto Thomas Mueller w przeszłości również wielokrotnie występował na pozycji środkowego napastnika. Niemniej jednak jego atuty są najbardziej widoczne, gdy wychodzi z głębi pola.

Hansi Flick mógłby skorzystać też z modelu drużyny narodowej Niemiec – w ostatnich meczach z Islandią i Rumunią, Niemcy również grali bez snajpera, zaś w ataku wystąpili Sane, Gnabry i Havertz. Wówczas w takim przypadku w wyjściowej XI FCB mogliby zagrać w sobotę tacy piłkarze jak Sane, Gnabry, Mueller i Coman.

źródło: AZ

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama30.03.2021 23:43
Ja nie będę gdybał tylko poczekam do soboty, wtedy trener oficjalnie poda pierwszy skład.
30.03.2021 22:25
No ale jak nie oni to kim chcemy zagrać ? Lewego już straciliśmy a gdzie reszta mmmm
30.03.2021 16:44
Ja wierzę w naszych ale... David...Czupo... aż tak dobrzy jesteśmy żeby w 9 wygrać?;-P
30.03.2021 11:16
Tak to się pewnie skończy.
30.03.2021 09:35
Ja bym był za naszym podstawowym ustawieniu i nie zmieniał tego w tak ważnym spotkaniu. Moting za Lewego i tyle.