Arp strzela, Bayern II znowu zwycięski!

Nie dalej jak wczoraj, swoje kolejne spotkanie w rozgrywkach trzeciej ligi niemieckiej rozegrała druga drużyna Bayernu Monachium, którą prowadzi Sebastian Hoeness.

FCB II

FC Bayern II 2:0 (0:0) SG Sonnenhof Grossaspach

Druga drużyna Bayernu Monachium po raz kolejny może mieć powody do dumy, albowiem wczorajszego popołudnia Fruechtl i spółka odnieśli kolejne zwycięstwo. W starciu 27. kolejki rozgrywek trzeciej ligi, podopieczni Sebastiana Hoenessa pokonali na własnym podwórku SG Sonnenhof Grossaspach 2:0.

Bramki dla bawarskiego klubu zdobywali kolejno Fiete Arp oraz Sarpreet Singh. Dzięki tej wygranej monachijczycy awansowali na ósmą lokatę i tracą do liderów z Duisburga sześć punktów. Warto podkreślić, że dla „Bawarczyków” było to 6 zwycięstwo (na 7 rozegranych spotkań) w 2020 roku.

To było dojrzały występ całego zespołu i w pełni zasłużone zwycięstwo. Chłopcy pozostali bardzo cierpliwi i zdyscyplinowani do samego końca. Cały czas utrzymywaliśmy tempo gry i zostaliśmy za to nagrodzeni − powiedział po meczu Sebastian Hoeness.

Piłkarze bawarskiego klubu zaczęli bardzo dobrze i już w 5. minucie mogli objąć prowadzenie, lecz uderzenie Kerna wylądowało tylko na poprzeczce... Monachijczycy nie odpuszczali i w dalszym ciągu próbowali napocząć swoich rywali, lecz bezskutecznie. W 28. minucie bliski szczęścia był Wriedt, lecz napastnik FCB II nieznacznie się pomylił. Cztery minuty później goście z kolei odpowiedzieli groźną kontrą, lecz Christian Fruechtl zachował zimną krew do końca i dwukrotnie popisał się bardzo dobrymi interwencjami. W kolejnych minutach „Bawarczycy” dwoili się i troili, aby wyjść na prowadzenie − bliscy szczęścia kilkukrotnie byli Jeong oraz Wriedt. Koniec końców wynik nie uległ zmianie i obie strony udały się na przerwę.

Po zmianie stron podopieczni Sebastiana Hoenessa nie odpuszczali i cierpliwie budowali kolejne akcje. W 61. minucie cierpliwość gospodarzy została nagrodzona bramką! Jeong minął kilku rywali, po czym wyłożył idealną piłkę do Fiete Arpa, który już bez najmniejszych problemów umieścił futbolówkę w siatce. Warto przy okazji nadmienić, iż dla młodego Niemca było to drugie trafienie z rzędu! Mimo prowadzenia „Bawarczycy” nie odpuszczali i cały czas nacierali na swoich przeciwników. Na osiemnaście minut przed końcem przepięknym wolejem popisał się Singh, który podwyższył na 2:0. Druga drużyna Bayernu w pełni kontrolując przebieg spotkania nie pozwalała ekipie z Aspach na zbyt wiele. W końcówce Fruechtl i spółka mogli nawet prowadzić 3:0, ale zabrakło szczęścia. Ostatecznie piłkarze FCB II odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.

Bramki: 1:0 Arp (61'), 2:0 Singh (72')

Bayern II: Fruechtl - Yilmaz, Mai, Richards, Koehn - Stiller, Welzmueller, Kern (51' Singh), Jeong (87' Will) - Arp (63' Kuehn), Wriedt

Na przygotowania do kolejnego spotkania podopieczni Sebastiana Hoenessa będą mieli tydzień. Dokładnie w przyszłą sobotę o 14:00 piłkarze drugiej drużyny Bayernu zmierzą się na wyjeździe w pojedynku 28. kolejki z ekipą FC Ingolstadt.

Źródło: Własne / FCB.de