DieRoten.pl
Reklama

Anderlecht faworytem w walce o Zirkzee?

fot.
Reklama

Mając na uwadze doniesienia prasowe z ostatnich tygodni, to wielce prawdopodobne, że tego lata stolicę Bawarii opuści jeszcze Joshua Zirkzee.

Holenderski napastnik powrócił na początku lipca z rocznego wypożyczenia i choć jeszcze nie tak dawno temu mówiło się, że Holender może otrzymać szansę gry u Juliana Nagelsmanna, to klub najwyraźniej postanowił sprzedać swojego wychowanka.

Jak donoszą niemieckie media, po Joshuę Zirkzee ustawiła się bardzo długa kolejka zainteresowanych klubów. Na ten moment można wymienić takie drużyny jak:

− VfB Stuttgart
− FC Augsburg
− Borussia M’Gladbach
− RSC Anderlecht
− Club Brugge
− Newcastle
− Fulham
− Southampton
− Bournemouth

Ponadto spekuluje się także o wielu innych klubach z angielskiej Premier League oraz włoskiej Serie A. Według „Bilda” zainteresowany transferem Holendra jest FC Augsburg, ale oczekiwana przez Bayern kwota transferowa może być zbyt wysoka dla FCA. Z kolei rozmawiać z FCB na temat transferu mają już m. in. z Fulham, Southampton oraz Bournemouth.

Anderlecht faworytem?

Z ujawnionych dziś przez „Het Laatste Nieuws” informacji wynika jednak, że póki co faworytem w walce o Zirkzee jest Anderlecht, gdzie Holender spędził ostatni rok na wypożyczeniu.

Joshua może wrócić do Belgii, po tym jak po jak Belgowie zwiększyli swój budżet transferowy po sprzedaży Sergio Gomeza za 15 milionów euro. Wcześniej holenderski napastnik był zbyt drogi dla ekipy „Paarswit”, ale teraz RSC jest gotowe spełnić żądania finansowe „Bawarczyków”.

Joshua Zirkzee

Joshua Zirkzee w trakcie swojego rocznego pobytu w zespole RSC Anderlecht wystąpił łącznie w 47 meczach o stawkę, w których to miał udział przy 31 golach (18 bramek i 13 asyst), co uczyniło go zarazem najskuteczniejszym piłkarzem RSCA w sezonie 2021/22!

Źródło: Różne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...