DieRoten.pl

Alonso: Neuer najlepszy na świecie

16.05.2021, 11:21:39
Ł. Skwiot

Po dziś dzień wielu ekspertów nie ma najmniejszego cienia wątpliwości − Manuel Neuer jest najlepszym bramkarzem na całym piłkarskim świecie.

Mimo 35 lat na karku, niemiecki golkiper w dalszym ciągu znajduje się w wyśmienitej formie − w bieżącym sezonie niezliczoną ilość razy ratował już klub i kolegów w beznadziejnych przypadkach w ważnych spotkaniach.

Jakiś czas temu na temat Manuela Neuera wypowiedział się jego były kolega z zespołu − Xabi Alonso. Hiszpan podczas rozmowy z dziennikarzem nie szczędził pochwał pod adresem kapitana FCB i dał jasno do zrozumienia, że jest on najlepszym bramkarzem na piłkarskim globie.

− Cóż mogę powiedzieć - Manuel Neuer jest po prostu najlepszym bramkarzem, którego kiedykolwiek widziałem i z którym miałen okazję grać − powiedział Alonso.

− Dla mnie to oczywiste, że Manu jest najlepszy na całym świecie. On dysponuje wielkimi umiejętnościami, posiada niewiarygodny zasięg, potrafi czytać grę i radzi sobie doskonale w walce o górne piłki − mówił dalej Hiszpan.

− Na linii nie ma sobie równych i na domiar wszystkiego to wielka osobistość. Jest po prostu najlepszy na całym świecie − podsumował Xabi Alonso.

Pozostając jeszcze przy osobie Alonso, to warto wspomnieć, że po zakończeniu kariery piłkarskiej w Monachium, Xabi wyrobił licencję trenerską i od 2018 roku zajmuje się trenowaniem − obecnie prowadzi drugą drużynę Realu Sociedad.

źródło: 90min / Bundesliga.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama22.05.2021 11:15
16.05.2021 17:02
Na dzień dzisiejszy nie ma lepszego i oby tak było jak najdłużej.
16.05.2021 13:22
Z taką formą to spokojnie jeszcze przez kilka lat będzie grał na najwyższym poziomie!!