DieRoten.pl

Choć Robert Lewandowski w wyniku kontuzji kolana był zmuszony pauzować przez wiele tygodni, to mimo wszystko Polak nadal nie ma sobie równych w Europie, jeśli mowa o dorobku bramkowym.

Polski napastnik w bieżącym sezonie rozegrał w sumie 37 spotkań dla pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec, zaś jego dorobek w tym czasie to 43 bramki oraz 8 asyst. Polak miał tym samym udział przy 51 golach – to najlepszy wynik wśród wszystkich graczy TOP 5 lig w Europie.

Jakiś czas temu na temat naszego rodaka wypowiedział się Manuel Akanji, który niejednokrotnie miał już okazję grać przeciwko 32-latkowi. Stoper BVB nie ma wątpliwości, że Robert Lewandowski nie posiada żadnych słabych punktów w swojej grze, zaś gra przeciwko niemu jest bardzo trudna.

– Kiedy patrzysz na Lewandowskiego lub grasz przeciwko niemu, to nie ma on żadnych słabych punktów w swojej grze. Nie jest tak szybki jak Haaland, ale jest silny fizycznie, technicznie, sprytny – ma wszystko, czego potrzebuje napastnik – powiedział Akanji.

– Bardzo trudno gra się przeciwko Lewemu. Wystarczy spojrzeć na jego bramki w tym roku i ostatnich latach, aby przekonać się, że obrońcy nie jest łatwo bronić się przeciwko niemu. Myślę, że strzelał bramki niemal za każdym razem przeciwko nam – mówił dalej.

Defensor Borussii Dortmund nie ma również wątpliwości, że takiego zawodnika jak Robert Lewandowski, nie da się tak po prostu wyłączyć z gry. Ponadto Akanji jest przekonany, że Polak należy do absolutnego grona topowych piłkarzy na świecie.

– Takiego napastnika nie da się po prostu wyłączyć z gry. Można powiedzieć, że w tej chwili jest najlepszym lub jednym z najlepszych na świecie i prawdopodobnie pozostanie nim przez najbliższe dwa lub trzy lata – podsumował Manuel Akanji.

źródło: Bundesliga.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama08.05.2021 17:07
Dla mnie najlepsza dziewiątka Świata!!
08.05.2021 12:42
Pewnie że nie ma ;) Ale tak na serio, jeden jest silny i konsekwentny, drugi zwinny i ma super drybling. Robert nie jest piłkarzem z tej drugiej kategorii ale i tak rozwinął się perfekcyjnie.
07.05.2021 12:35
Ładnie Akanji docenił Lewandowskiego.