DieRoten.pl

Agent Nuebela: Zawsze znajdziemy rozwiązanie

13.10.2021, 13:08:54
Ł. Skwiot

W ostatnim czasie pojawiło się sporo doniesień w niemieckich mediach odnośnie dalszej przyszłości kapitana i numeru jeden w bramce Bayernu, czyli Manuela Neuera.

Golkiper rekordowego mistrza Niemiec podczas niedawnego wywiadu zapytany o swoją przyszłość, dał jasno do zrozumienia, że nie wyklucza wcale kontynuowania swojej kariery piłkarskiej powyżej 40. roku życia, podobnie jak Gianluigi Buffon, który w wieku 43 lat gra nadal dla Parmy.

Co więcej niedawno „Sport1” poinformowało nawet, że zarówno Bayern, jak i Manuel Neuer są otwarci na przedłużenie umowy, która obecnie obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Tym samym wypożyczony do AS Monaco Alex Nuebel, może za 2 lata znaleźć się w nieciekawej sytuacji. Niemniej jednak jego agent Stefan Backs jest spokojny i podkreśla, że rozwój klienta przebiega pomyślnie.

− Sytuacja jest dla mnie jasna - Alex jest wyjątkowym bramkarzem, który jest obecnie numerem 1 w Monaco i staje się coraz lepszy – powiedział Backs.

− Ponadto dla mnie Manuel Neuer jest najlepszym bramkarzem wszechczasów. Jeśli Manuel przedłuży umowę i nadal będzie nietykalny w Monachium jako 37-latek, to znajdziemy rozwiązanie. Wtedy Alex obierze inną drogę w karierze. To nie jest problem – mówił dalej.

− W Monaco czuje się bardzo dobrze, jest bardzo dobrze zintegrowany z drużyną i po początkowym sceptycyzmie, jest coraz lepiej akceptowany przez kibiców. Ostatnio zapewnił sobie punkty kilkoma obronami. Tak właśnie powinno być – dodał agent Nuebela.

− Do 2023 roku jest jeszcze dużo czasu, a w ciągu 2 lat wiele może się wydarzyć. Ostatecznie to osoby odpowiedzialne w Bayernie zdecydują, kto będzie stał w bramce po 2023 roku. Dla mnie najważniejsze w tej chwili jest to, że Alexander gra dla topowego klubu, tak jak teraz, występuje regularnie i robi kolejne kroki w swoim rozwoju – podsumował Stefan Backs.

W bieżącym sezonie 2021/22 Alexander Nuebel wystąpił w 14 meczach o stawkę dla AS Monaco, zaś jego dorobek w tym czasie to 3 czyste konta oraz 15 straconych bramek.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)16.10.2021 09:55
Skoro nie ma statusu dublera nawet, to ciężko wierzyć, że to się zmieni nagle bardzo na lepsze.
13.10.2021 20:11
Dokładnie, na razie jest jak jest a co będzie dalej zobaczymy za dwa lata. Wiele do tego czasu się może zmienić.
13.10.2021 13:59
Jeśli to rozwiązanie będzie takie jak w przypadku wyboru klubu po Schalke to Nuebel nie może spać spokojnie.